Tag : бидат

Еспресо Хороскоп

Хороскоп за вторник 10 декември, Биковите претерано ќе тактизираат, Водолиите ќе бидат повредени бидејќи никој нема да им обрнува внимание

Слободен печат
Овен Добро умеете да го предвидите текот на случување и можниот расплет на деловна сцена. Потребно е да воспоставите внатрешен мир и задоволство. Бик Претерано...
Еспресо Хороскоп

Никогаш не треба да бидат заедно – Најлошите љубовни парови во хороскопот

Слободен печат
Можеби не верувате во хороскоп и во идејата дека тој може да одредува некои работи во вашиот живот, но сепак ѕвездите играат своја улога. Па...
Магазин Семејство

Еве како мирисаат среќните луѓе: Поради ова сите сакаат да бидат близу нив!

Слободен печат
Некои луѓе имаат способност да го подигнат расположението на другите, делејќи ја својата хармонија, надеж и позитивност. Ни покажуваат дека можеме апсолутно се, а за...
Магазин Семејство

Научниците открија: Еве какви ќе бидат децата доколку како мали спијат со вас!

Слободен печат
Ако го делите креветот со децата веројатно знаете колку е тоа истовремено тешко и неодоливо. Можеби не можете да се наспиете комотно, а наместо партнерот...
Еспресо Хороскоп

На нив им е потребна љубовна врска: Хороскопски знаци кои не сакаат да бидат сами

Слободен печат
За некои самотијата е најголем благослов, додека други ја сметаат за рецепт за несреќен живот. Овие три хороскопски знаци секогаш сакаат да бидат во љубовна...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Сакате да ја промените бојата на косата: Овие 5 нијанси ќе бидат апсолутен хит оваа есен! (ФОТО)

Слободен печат
Доколку ги прашате фризерите еднобојната коса е надвор од тренд многу одамна, а на сцена стапуваат овие 5 одлични нијанси. Со промената на годишното време...
Магазин Семејство

Како вашите деца да бидат безбедни во вода: Бидете тука цело време, ДЕЦАТА СЕ ДАВАТ ТИВКО!

Слободен печат
Доколку имате мали деца, до ова морате да се придржувате без исклучоци. Не ги оставајте децата без надзор ни на секунда. Децата се дават тивко....
Еспресо Хороскоп

Интровертни лица: Овие 3 хороскопски знаци обожаваат да бидат сами

Слободен печат
Луѓето кои сакаат да бидат сами обично се сметаат за интроверти. Дружењето знае да биде многу напорно за интровертите и затоа ним им треба да...
Еспресо Хороскоп

2 хороскопски знаци за кои јуни и јули ќе бидат одлични љубовни месеци

Слободен печат
Дали месеците јуни и јули ќе ви донесат остварување на љубовните желби ви останува да видите. Ѕвездите велат дека овие два знака во јуни и...
Еспресо Секс

Колку време мажот треба да „ИЗДРЖИ“ во сексот за да бидат задоволени двете страни?

Слободен печат
Еден час? Половина час? 15 минути? Колку би требало сексот да трае, поточно колку мажот би требало да „издржи“ за односот да им донесе задоволство...