Tag : пет

Вести Економија

За пет месеци извозот во земјава бележи пад од 27,4 отсто

Слободен печат
Извозот на стоки од земјава од јануари до мај годинава бележи пад од 27,4 отсто во однос на тој период лани, а кај увозот е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Од целиот свет сокриле дури пет трагедии: Познатиот пар сподели потресни детали и расплака многумина на нивната годишнина (ФОТО)

Слободен печат
Еден од најпознатите готвачи на светот и неговата сопруга слават две децении љубов, а по тој повод открија дека не им било постојано совршено. Напротив,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Како се пие чајот од магдонос доколку сакате да ослабите: 5 дена се доволни!

Слободен печат
Сите сме слушнале дека чајот од магдонос помага при намалувањето на масните наслаги на половината и колковите, но дали сте знаеле како се користи овој...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат
Актерката Мери Пет Глисон, која фановите на култната серија „Пријатели“ ја паметат као „лудата“ медицинска сестра Сизмор, почина на 71 година од последици од канцерот...
Спорт Фудбал

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Слободен печат
После скоро три месеци пауза, сезоната во шпанската „Ла Лига“ ќе продолжи на 12 јуни со андалузиското дерби помеѓу Севиља и Бетис. Во Шпанија ќе...
Жена Магазин Магазин слајдер

Време е за враќање на работните места: Топ 5 деловни стајлинзи! (ФОТО)

Слободен печат
Време е од лежерните и удобни комбинации да „скокнеме“ во деловниот стајлинг… Полека но сигурно животот се враќа во нормалните текови. Повеќето луѓе се враќаат...
Хроника

Кавадарчанец нападнат во неговата викендичка

Кавадарчанец бил нападнат од пет лица во дворот на неговата викендичка на Тиквешко Езеро, синоќа околу 18 часот, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес....
Хроника

Во Кичево уапсени пет лица кои не го почитувале полицискиот час

Горан Наумовски
Во периодот од 19 часот од 19 април до 07:00 часот на 20 април ситуацијата во кичевскиот регион е стабилна , во овој период пет...
Вести Македонија Слајдер

ГАК-Скопје: Зголемен бројот на предвремени породувања, од 9 до 13 април починати пет бебиња

Горан Наумовски
Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство-Скопје информира дека во последните седмици е зголемен бројот на предвремени породувања. Од 9 до 13 април починале пет предвремено...
Вести Економија

Лани за пет отсто зголемен бројот на деловни субјекти

Слободен печат
Во текот на минатата година во земјава имало 75.914 активни деловни субјекти, што според објавените податоци на Државниот завод за статистика, тој број бележи раст...