Tag : големи

Вести Македонија

Ахмети: Во пресрет сме на донесување големи одлуки

МИА Агенција
Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска на годишнината од потпишувањето на Охридскиот Рамковен договор ги повика лидерите на другите партии на Албанците на средба, но...
Забава Магазин

Љубовниот живот на Оноре де Балзак, го привлекувале богати и постари жени, истовремено имал повеќе љубовници, а најголема љубов му била Евелина Ханска

Слободен печат
Францускиот писател Оноре де Балзак, кој зад себе оставил обемен опус, долго живеел во сиромаштија и бил принуден на деноноќно пишување. Имал периоди кога не...
Вести Македонија

Големи казни за 62 струмичани

Горан Наумовски
Основното јавно обвинителство Струмица поднесе предлози за издавање казнени налози за 69 лица кои во одделни кривично правни настани го извршиле кривичното дело непостапување според...
Забава Магазин

Инфлуенсерка која има само девет години: Гордо чекори по пистите и привлекува големи компании (ФОТО)

Слободен печат
Девојчето Нуала Чилдс пред нешто повеќе од година дена го отвори профилот на Инстаграм и досега собра повеќе од десет илјади следбеници. Ова девојче од...
Еспресо Шоу биз

Снаата на Лепа Брена призна: Прокоцкав големи пари, а пиев и таблети за смирување

Слободен печат
Александра Пријовиќ за локалните медиуми се согласи да одговори на неколку прашања за нејзиниот приватен живот. Таа раскажа за бракот со Филип Живоиновиќ, кариерата, но...
Еспресо Шоу биз

Мокра кошула, големи голи гради: Сабрина во шестата деценија снимила најжежок едиторијал (ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанската пејачка и во шестата деценија е вистинска секс-бомба. Италијанската пејачка Сабрина Салерно (51), која го полудела мажите со хитот “Boys” кон крајот на 80-тите...
Еспресо Здравје

Здрави намирници кои можат сериозно да ви наштетат доколку ги консумирате во големи количини

Слободен печат
Умереноста е важна и кај здравите намирници, бидејќи секогаш постои шанса дека ќе консумирате премногу „добри работи“. Без разлика дали се работи за јаткасти плодови,...