Tag : масти

Жена Магазин

Не постојат волшебни диети и волшебни апчиња за слабеење

Слободен печат
Од незнаење луѓето воглавно применуваат две методи за намалување на тежината. Првата метода е драстична диета со намалување на калориите до опасно ниско ниво, понекогаш...
Здравје Магазин

Слабеете, но дали знаете каде одат согорените масти од телото?

Слободен печат
Една од најчестите заблуди е дека мастите од организмот се претвораат во енергија. Некои сметаат дека одат во мускулите, а други дека излегуваат преку изметот....
Еспресо Храна

Храна која мислиме дека е здрава, а всушност е штетна

Слободен печат
На оваа листа ќе најдете многу продукти кои се дел од вашата диета, но кои за жал, погрешно го добиле епитетот здрави....
Здравје Магазин

ВО ПРЕСРЕТ НА СЕЗОНАТА НА НАСТИНКИ: Производи кои го отежнуваат закрепнувањето

Слободен печат
Овојпат дочекајте ја сезоната подготвени, не дозволувајте ништо да ве изненади...
Еспресо Храна

Смути од домати кое ги топи мастите во телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Витамините Б и Ц кои ги нормализираат енергетските и метаболичките процеси, а со тоа и влијаат врз губењето на мастите кои се складирани во вашето...
Здравје Магазин

Чудесен сок со чија помош ќе намалите 3 килограми за само 5 дена!

Слободен печат
Овој сок помага при согорувањето на калории и го храни вашето тело со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето на...
Здравје Магазин

Сосема природен третман со само две состојки кој ги отстранува сите масти во телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот на физичка активност зголемените масти во крвта се болест на денешницата… Понекогаш при зголемени масти можат...
Здравје Магазин

Сте се запрашале ли КАДЕ ОДАТ согорените маснотии од телото?

Слободен печат
Потсетете се на една од првите најосновни лекции од часовите по биологија и веќе го имате одговорот....