16 C
Скопје

Tag : телото

Здравје Магазин Магазин слајдер

Храната одеднаш ви има поинаков вкус? Еве што се обидува вашето тело да ви каже!

Слободен печат
Можеби утринава се разбудивте, си ставивте шолја кафе, но тоа имаше сосема поинаков вкус?! Или сте си го направиле вашиот омилен сендвич, но тој не...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

3-дневна детокс програма: Исчистете го телото и умот!

Слободен печат
Оваа детокс програма не е како останатите, бидејќи во неа е вклучена и детоксикацијата на емоциите, чувствата…психичкото здравје. Може да се спроведе и за време...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Зимски детокс напиток од само 2 состојки: Исчистете го телото од токсини и забрзајте го метаболизмот!

Слободен печат
Поминаа празниците, па сега е совршен период за детокс на вашето тело… По сите празници и уживањето во поголеми количини на храна, колачи, солени и...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Викенд детоксикација со помош на 3 напитоци: Исчистете го телото од калоричните празнични оброци!

Слободен печат
После масните, тешки и многу калорични празнични специјалитети, на телото му е потребен одмор и прочистување. Овој план за детоксикација може да се примени за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат
Една од најплатените манекенки на денешницата Кендал Џенер ја запрепасти јавноста откако беше сликана во Милано. Имено, во тесниот фустан во кафена боја Кендал по...
Магазин Магазин слајдер Храна

Витаминска пилешка чорба со бамји: Ја крепи душата и телото! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Подгответе ја за вас и вашето семејство, ќе бидете воодушевени… Потребно ви е: 500 гр пилешко месо, 4-5 бамји, 2 моркови, 1 помала главица кромид,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Трае само пет дена – Направете комплетна детоксикација на телото со помош на маслинки

Слободен печат
Доколку сакате во краток временски период и тоа на здрав начин да ги исчистите наталожените токсини во телото, во тој случај, обидете се тоа да...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Изборот на храна го диктира вашето здравје – Киселата средина во телото, причина за голем број на болести

Слободен печат
Многу болести потекнуваат од киселата средина во телото. Токму затоа, секој од нас, треба континуирано да се обидува да избегнува да внесува намирници кои важат...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат
За да ги постигнете максимални придобивки од пливањето, неопходно е да пливате три пати неделно. Без разлика колку години имате, постои една универзална „тајна“ за...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Тридневна детоксикација – Исчистете го телото од наталожените отрови, а истовремено изгубете и неколку килограми

Слободен печат
Нашиот имунолошки систем и другите системи во организмот, секоjдневно се борат со најразлични видови отрови што ги внесуваме во телото, преку храната, од воздухот, препаратите...