Се што е потребно за живот го сместиле во 25 квадрати: Од камп приколка направиле вистински рај за уживање и релаксација! (ВИДЕО)

Во оваа куќа, буквално секој агол е максимално искористен…

Оваа неверојатна куќа на тркала, во која е сместено се што е потребно, е направена во комбинација на различни архитектонски решенија и мешавина од разни дизајни.

Како резултат на долгогодишното искуство и големиот сон, настанала оваа феноменална куќа, која со својот изглед ги воодушевува сите што ќе ја погледнат. На самиот почеток, тоа било камп приколка, која со малку труд станала вистински рај за животот.

foto: printscreen youtube / Living Big In A Tiny House

Овој минијатурен стан има се што ви е потребно за совршен живот, дневна соба, катче за релаксирање и играње, бања со практично место за складирање, но и кујна.

foto: printscreen youtube / Living Big In A Tiny House

Дизајнирана е  така што во приземјето има дневна соба, кујна, просторија за одмор и тераса, додека скалите водат кон галеријата каде што се наоѓа спалната и детската соба .

Прочитајте и...  Норт Вест одлучи со кого ќе живее: Семејството Кардашијан во турбулентен период!
foto: printscreen youtube / Living Big In A Tiny House

Колку добро е искористен просторот исто така зборува и фактот дека има градина полна со цвеќиња на покривот, вистинска мала оаза која на целата куќа и дава уште поинтересен изглед.

foto: printscreen youtube / Living Big In A Tiny House

Ова е доказ дека дури и малите простори можат да бидат целосно функционални само доколку се искористат на вистински начин. Во видеото, погледнете како изгледа целиот дом:

Прочитај повеќе

Се соблече најзгодната девојка од групата „Hurricane“ и го запали Инстаграм! (ФОТО)

Слободен Печат

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Слободен Печат

Брена и оваа година покажа топ линија во бикини: Пејачката со јахтата плови околу Европа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Карлеуша ја освои Анталија: Пејачката повторно изненади со изборот на бикини! (ФОТО)

Слободен Печат

Ева Лонгорија има 45 години, дете и тело од соништата: Актерката се пофали со фигурата (ФОТО)

Слободен Печат

Норт Вест одлучи со кого ќе живее: Семејството Кардашијан во турбулентен период!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најпознатата модна блогерка ја покажа својата неверојатна фигура во спортско издание! (ФОТО)

Слободен Печат

Млади, згодни, пеат-растураат: Овие македонски пејачки се иднината на нашата естрада! (ФОТО)

Васко Спасоски

Анастасија Ражнатовиќ едвај чека прилика да се разголи: Погледнете во какво бикини позира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова се 5-те најчести лаги кои жените ги користат во кревет!

Слободен Печат

„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Васко Спасоски

Од танцот на пејачката Едита нема да ви биде добро: Таа го спушти телефонот подолу и … (ВИДЕО)

Васко Спасоски