Tag : приколка

Хроника

Трактор излета од пат, повреден е сопатник

Вчера околу 9 часот на патот од Демир Капија до Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“ со приколка, управуван од Б.Л.(56) од Неготино,...
Вести Свет

ЗОШТО 39 МИГРАНТИ СЕ СОКРИЈА ВО ЛАДИЛНИК: Како шверцерите ги користат специјалните приколки за пренесување на луѓе

Слободен печат
Криумчарите искористија приколка-ладилник за шверц на 39 мигранти во Велика Британија, бидејќи на тој начин ја избегнуваат проверката со термални скенери, тврдат припадниците на обезбедувањето...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ОВА Е ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ СО 39 МРТВИ: Британската полиција ги идентификува телата

Слободен печат
Мо Робинсон има 25 години, тој е од Портадуан, Северна Ирска. Утрово е уапсен под сомнение за кривичното дело убиство, бидејќи во приколката од каминот...
Вести Хроника

Изгоре камион и полуприколка во Битола (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Во раните утрински часови во пожар од засега непознати причини изгоре камион и полуприколка во Битола на улица „Буковски мост“. Од СВР Битола за ТВ21...
Вести Хроника

Тракторска приколка прегази дете

Горан Наумовски
Дете е згрижено во штипската болница откако вчера паднало од тракторска приколка и здобило тешки повреди. Според полицијата вчера околу 15.30 часот е пријавено дека...