18 C
Скопје

Tag : уживање

Магазин Магазин слајдер Семејство

Уживанција на само половина час од Скопје: пита, качамак, јарешко печење, макало, козја моцарела…сè е домашно и свежо, а има и за дома!

Јасмина Кантарџиева Димков
На само 20 километри од Скопје, во прекрасната природа на селото Бродец на Скопска Црна Гора, вгнездена е „Етно кујната Вила Елена“, место каде нè...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Со малку труд претворете ја терасата во вистинска оаза за уживање: Пронајдовме 10 одлични идеи за уредување!

Слободен печат
Полека ни пристигнуваат убавите и топли денови, кои вистинска штета е да ги поминуваме во затворен простор… Особено доколку работите од дома, имате и повеќе...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Од старата тераса направила оаза за уживање: Трансформација која сигурно ќе ви донесе многу идеи и на вас!

Слободен печат
Пролетта пристигна, иако времето е променливо, наскоро се очекува стабилизација, а тоа всушност е вистинското време за уредување на вашата тераса која ќе можете да...
Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО | Рецепт за леб со путер: Воздушен и мек, а притоа останува свеж три дена!

Слободен печат
Овој празничен ден искористете го да направите еден популарен рецепт за домашен леб со путер. Традиционално се прави со путер, но може и со маргарин,...
Еспресо Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат
Најмалата ќерка на Доналд Трамп, Тифани, одвои скоро цела недела за да го прослави својот 27-ми роденден. Таа посетува клубови, ресторани, ужива во поголемо друштво...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ново уживање за ова попладне – Неодоливо мек колач со афион: Брзо, слатко уживање за секој ден!

Слободен печат
Брз десерт со одличен вкус… Состојки за тестото: – 4 јајца – 100 гр шеќер – прстофат сол – 1 ванилин шеќер – 100 мл...
Забава Магазин Магазин слајдер

Седум причини да се заљубите во есенското кампување!

Слободен Печат
Летото заврши, а вие веќе ги ставивте своите шатори и опрема за кампување во подруми или на таванот? Епа вратете се по нив затоа што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Водени лудории во Кушадаси: Тамара Тодевска со семејството ужива во Турција! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата со коронавирусот не ја спречи нашата позната пејачка Тамара Тодевска и ова лето да „тркне“ на море и да ужива максимално во убавините кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Васко Спасоски
Северина Којиќ на лулашка на вода и во минијатурен костим за капење, покажа затегнато тело, а познатите облини и овојпат се во прв план. Таа...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Се што е потребно за живот го сместиле во 25 квадрати: Од камп приколка направиле вистински рај за уживање и релаксација! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во оваа куќа, буквално секој агол е максимално искористен… Оваа неверојатна куќа на тркала, во која е сместено се што е потребно, е направена во...