дизајн Archives - Слободен печат

Tag : дизајн

Магазин Технологија

НОВ ДИЗАЈН НА ФЕЈСБУК: Видете ги промените кои ќе ги воведе социјалната мрежа (ФОТО)

Слободен печат
Социјалната мрежа Фејсбук ќе го менува дизајнот, а според фотографиите може и да се види што да очекуваме наскоро. Според новиот дизајн се изгледа полесно...
Еспресо Шоу биз

Провокативната Шпанка ги „запали“ социјалните мрежи! (ФОТО)

Слободен Печат
Шпанската убавица од ден на ден добива по илјадници следбеници на Инстаграм. View this post on Instagram @prettylittlething ❤️💃🏻 Black Friday countdown is on! @prettylittlething...
Магазин Семејство

УКРАДЕТЕ НЕКОЈА ИДЕЈА: Мал, модерен и удобен стан, а има само 24 квадрати (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Малите станови се поевтини и штедливи, но претставуваат и предизвик кога станува збор за нивното уредување. Екипата од YouTube каналот Never Too Small покажа како...
Автомагазин Магазин

VW брои недели до премиерата на Golf 8

Слободен печат
Германскиот производител објави нова фотографија од маскираниот пред-продукциски Golf 8 пред неговото деби кое ќе се случи во текот на есента. Volkswagen веќе некое време...
Автомагазин Магазин

Има 1.600 КС, чини 8 милиони евра и веќе е распродаден! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Centodieci e најновиот екстравагантен автомобил на Bugatti, кој настана како посвета на моделот EB110 од деведесетите. Bugatti „пронајде“ нова формула за добра заработка на ексклузивни...
Автомагазин Магазин

Opel подготвува нов SUV со 7 седишта (ФОТО)

Слободен печат
Иако на првите фотографии автомобилот е покриен со маскирна фолија, дизајнот на новиот SUV на Opel е евидентен. Засега е познато дека ова возило во...
Автомагазин Магазин

Колку чини најмалиот SUV во гамата на Mercedes-Benz?

Слободен печат
Моделот Mercedes-Benz GLB ќе се појави на европските саеми подоцна во оваа година, но компанијата веќе започна да прифаќа нарачки во Германија, каде кросоверот е...
Еспресо Мода

ЕКСКЛУЗИВНО: Луксузниот бренд Елена Лука го носи својот гламур во Њујорк!

Слободен печат
Создадена за дами со изострена стилска перцепција, кои ја препознаваат уметноста на модниот дизајн, ова е луксузна модна линија која ќе одговори и на највисоките...
Автомагазин Магазин

Италијанска убавина – 965 KС во 150 примероци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанската компанија Puritalia Automobili во текот на пролетта го престави својот суперавтомобил Berlinettа, кој на патиштата ќе се појави наесен. Berlinetta e хибрид во кој...
Автомагазин Магазин

Porsche ги претстави новите 911 Carrera Coupé и Carrera Cabriolet (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Серијата 911 го поздравува новиот член: Porsche ја проширува својата осма генерација со 911 Carrera. Новиот спортски автомобил се лансира како Купе и Кабриолет, и...