18 C
Скопје

Tag : вистински

Жена Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

ВИДЕО | Еве како да направите златни и сребрени јајца: Декоративна техника која е вистински хит оваа година!

Слободен печат
Секоја година пребаруваме разни начини на фарбање на велигденските јајца, но оваа година сребрената и златна техника на декорирање сами се наметнаа како хит, па...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Оваа баба стана вистински хит: По вакцината, таа стана и заигра и со тоа ја прослави својата слобода!

Слободен печат
Гувернерот на аргентинската провинција Буенос Аирес, Аксел Кицилоф на својот Твитер профил објави видео од една баба која од радост почна да танцува по вакцинирањето....
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат
Со помош на овој трик косата секогаш ќе ви изгледа совршено… Косата е еден од најубавите физички украси на секоја жена, но многу дами мачат...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Несреќен адвокат од Тексас на онлајн судење се појави како мачка и стана вистински хит на интернет

Слободен печат
Адвокат од Тексас имаше несреќна авантура откако на онлајн сослушувањето со еден судија се појави на екранот со мачешки мустаќи, уши и муцка бидејќи заборавил...
Магазин Магазин слајдер Храна

Мали кулинарски вештини: Подгответе тесто за пица како вистински пица-мајстор

Слободен печат
Тестото за пица е совршено кога се прави со квасец. Тогаш тоа нараснува и пицата станува мека, а додатоците едноставно пропаѓаат во „облакот“ од тесто....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопски знаци кои се вистински мајстори за флерт

Слободен печат
Дали во прашање е нивниот шарм, упорноста, стекнатите вештини за заведување или се заедно, не е важно, машките припадници на овие хороскопски знаци ќе ве...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Оваа пештера во Кападокија е вистински хит- Еве зошто многумина се подготвени скапо да платат за да престојуваат тука!

Слободен печат
Дали станува збор за мир и совршена тишина кои што таа ги нуди или пак само за престиж? Спијте мирно и скриено како бебе –...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Се што е потребно за живот го сместиле во 25 квадрати: Од камп приколка направиле вистински рај за уживање и релаксација! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во оваа куќа, буквално секој агол е максимално искористен… Оваа неверојатна куќа на тркала, во која е сместено се што е потребно, е направена во...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат
Животот во пар може да биде сјаен, но и преполн со предизвици. За согласувањето и хармонијата во врската да траат, овие совети можат да ви...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таа и мајка и вистински убавици – Сега знаеме од кого Дуа Липа ја наследила убавината (ФОТО)

Слободен печат
Анеса Липа, мајката на светски познатата пејачка Дуа Липа го прослави својот роденден, а нејзината ќерка напиша емотивна порака за неа. „Среќен роденден и посакувам...