17 C
Скопје

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Со помош на овој трик косата секогаш ќе ви изгледа совршено…

Косата е еден од најубавите физички украси на секоја жена, но многу дами мачат мака кога станува збор за стилизирањето.

Одењето на фризер неколку пати неделно бара доста време, но и доста пари. А во случај на пандемија најдобро е да ги избегнувате местата каде што се создава гужва. Токму затоа пронајдовеме едноставен начин на кој можете да ја стилизирате својата коса како вистински професионалец во својот дом.

На вашата совршено оформена коса ќе ви завидуваат сите, а вие ќе изгледате како штотуку да сте го напуштиле салонот.

Првиот совет од професионалците е да изберете подобар фен, кој ќе има поголема моќност.

Прочитајте и...  ФОТО: Грајмс се пофали со вонземјанските лузни - Девојката на Илон Маск ја покажа новата тетоважа

За постигнување на совршени резултати ќе ви бидат потребни неколку витлери и спреј за заштита од топлина. Пред да започнете со фенирање нанесете го спрејот, со цел косата да не се оштети при употребата на фенот.

Целата постапка која навистина не трае долго, а ќе ви даде одлични резултати, погледнете ја во следното видео…

Поврзани вести

ВИДЕО | Ви здодеа изгледот на вашата стара кујна? Погледнете како со малку средства да ја претворите во нова и модерна!

Слободен печат

Кој период од денот телото согорува најмногу калории?

Слободен печат

ФОТО | Со малку труд претворете ја терасата во вистинска оаза за уживање: Пронајдовме 10 одлични идеи за уредување!

Слободен печат

Како изгледа Саманта Фокс денес: Најфотографираната жена во Велика Британија во 80-тите години

Слободен Печат

Тајните на врвните готвачи: Згответе ги најсочните и највкусни ребра

Слободен печат

Швајцарците ќе закопаат 2.000 пара гаќи за истражување на квалитетот на почвата

Слободен Печат

Остави Коментар