Tag : знае

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Тие се гламурозни во секоја прилика: 5 модни трикови кои секоја Италијанка ги знае!

Слободен печат
Многумина сметаат дека Париз е град во кој се дефинираат новите модни трендови, кои потоа се копираат во остатокот од светот. Некои, сепак, мислат дека...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Трик кој секоја домаќинка треба да го знае: Ова овошје може да ја отстрани ‘рѓата од металните површини за минута

Слободен печат
На сите метални површини, а најчесто на ножевите најбрзо се создава ‘рѓа. Доколку мислевте дека не постои спас, се лажете. Возможно е да ги вратите...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат
Со помош на овој трик косата секогаш ќе ви изгледа совршено… Косата е еден од најубавите физички украси на секоја жена, но многу дами мачат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Актерката знае како да ужива: Селма Хајек објави фотографија во која уживаа и фановите!

Слободен печат
Изданието на 54-годишната Селма Хајек во едноставниот црн костим за капење во кој позираше во базенот, многумина остави без зборови… Холивудската актерка Селма Хајек знае...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерот покажа дека знае и да танцува – Жан Клод Ван Дам доби главна улога како танчер (ВИДЕО)

Слободен печат
Во видеото за новиот сингл „Ultrareve“ на групата AaRON, главната улога ја игра славниот актер Жан-Клод Ван Дам. Овој видеоспот го режирала неговата ќерка Бјанка....
Магазин Магазин слајдер Храна

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат
Иако поголемиот дел од луѓето мислат дека зачинувањето на храната, особено солењето е едноставен процес, при кој не постои можност да се згреши, сепак тоа...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Има четири години, а веќе знае три јазици и е почесен член на Менса

Слободен печат
Исак Милер има само четири години, а веќе напамет ги знае сите 50 сојузни американски држави. Ова дете, само научило да зборува грчки и арапски јазик,...
Еспресо

Гвинет Палтроу знае како да рекламира: Ова мириса како мојата вагина! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата американска актерка и пејачка Гвинет Палтроу, досега ја изненадуваше јавноста со своите бизарни потези и начини на кои се грижи за сопствениот изглед, меѓутоа...
Забава Магазин

Луѓе од целиот свет му испраќаат подароци, ова е папагалот Хуго од Сплит кој засега знае „само“ 2000 зборови (ВИДЕО)

Слободен печат
Погледнете го овој сив африкански папагал кој се вика Хуго и има повеќе од 10.000 обожаватели на социјалните мрежи. Како што вели неговиот сопственик, Хуго...
Жена Магазин

Проверена модна формула: Џенифер Лопез знае како моментално се носи најпопуларниот тренд! (ФОТО)

Слободен печат
Монохроматскиот стил е многу популарен оваа сезона, а тоа го знае и Џенифер Лопез. За прошетка на улиците низ Њујорк таа избра удобна, но воедно...