5 C
Скопје

Tag : секоја

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Тие се гламурозни во секоја прилика: 5 модни трикови кои секоја Италијанка ги знае!

Слободен печат
Многумина сметаат дека Париз е град во кој се дефинираат новите модни трендови, кои потоа се копираат во остатокот од светот. Некои, сепак, мислат дека...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Трик кој секоја домаќинка треба да го знае: Ова овошје може да ја отстрани ‘рѓата од металните површини за минута

Слободен печат
На сите метални површини, а најчесто на ножевите најбрзо се создава ‘рѓа. Доколку мислевте дека не постои спас, се лажете. Возможно е да ги вратите...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат
Со помош на овој трик косата секогаш ќе ви изгледа совршено… Косата е еден од најубавите физички украси на секоја жена, но многу дами мачат...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Апсолутен моден погодок: Вака облечена, секоја жена изгледа како милион долари!

Слободен печат
Добро стилизираната жена би требало за изгледа вака, велат модните експерти… Монохроматскиот стил е многу популарен, а тој подразбира целиот стајлинг да биде во една...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон воодушеви со неочекуваниот моден избор – Чевли кои секоја жена треба да ги има! (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ доби нова работна улога. Таа стана потпретседателка на британското Здружение на извидници, а оваа титула ја дели со принцот Едвард, војводата од...
Жена Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

13 филмови кои секоја жена мора да ги погледне пред 40-та (ВИДЕО)

Слободен печат
Можеби на оваа листа ќе најдете и по некој класик, некој задолжителен наслов, нешто што сигурно веќе сте го гледале или пак можеби сите сте...
Жена Магазин Магазин слајдер

Стилизирани на овој начин, бермудите можете да ги носите насекаде: Елегантни и шик за секоја прилика! (ФОТО)

Слободен печат
Погледнете како нашите омилени трендсетерки ги комбинираат бермудите ова лето… За некои од нас, бермудите се уште се резервирани само за лежерни и спортски комбинации,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат
Иако поголемиот дел од луѓето мислат дека зачинувањето на храната, особено солењето е едноставен процес, при кој не постои можност да се згреши, сепак тоа...
Жена Магазин Магазин слајдер

Стајлингот на Меланија Трамп е за чиста десетка: Во овој фустан секоја жена изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат
Меланија Трамп уште еднаш покажа како треба да изгледа добро стилизираната жена… Меланија со право ја носи титулата кралица на стилот. Овој пат ни даде...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кели Брук во најудобниот летен модел на фустан: Секоја жена треба да го има! (ФОТО)

Слободен печат
Лесниот материјал е спас од жештините, а поради памучниот материјал и лежерниот крој ќе ви биде максимално удобно… Британската манекенка, актерка и водителка Кели Брук...