18.8 C
Скопје

ФОТО | Парис Хилтон како принцеза од бајките: Секоја жена треба да има барем еден ваков фустан!

Некои жени се облекуваат вака за црвениот тепих, а таа за обична вечера…

Познатата русокоса Парис Хилтон беше забележана синоќа кога пристигна во ексклузивен ресторан во Холивуд.

Поради фустанот што го носеше за оваа пригода, немаше шанси сите погледи да не бидат свртени кон неа!

Фото: Профимедиа

Долгиот плисиран розев фустан со потпис на модната куќа Валентино, со длабоко деколте загарантирано и го овозможи на Парис центарот на вниманието, а станува збор за крој кој одлично одговара на секоја жена бидејќи совршено ги камуфлира сите недостатоци на половината и бутовите.

Фото: Профимедиа

Заедно со фустанот што и го открива грбот, легендарната русокоса носеше и торбичка со крзно, по што е препознатлива.

Што се однесува до накитот, овој пат Парис се одлучи за раскошен дијамантски ѓердан и дискретни обетки.

Фото: Профимедиа

Дали ви се допаѓа нејзиниот избор на комбинација за вечера?

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе за дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар