Tag : бајките

Еспресо Шоу биз

ТУКА СЕ СОКРИЈА Меган Маркл и принцот Хари: Божиќ од бајките! (ФОТО)

Слободен печат
Војводата од Сасекс принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ја прекршија долгогодишната традиција кога одлучија Божиќ да не го поминат со кралското семејство, туку...
Забава Магазин

Како од бајките: Зимска идила и величествени дворци (ФОТО)

Слободен печат
Туристичките посети на дворците во Германија се актуелни во секое годишно време, а последните години посетата на овие најубави дворци во Европа е многу популарна...
Еспресо Шоу биз

Како од бајките за возрасни: Карлеуша и четири Дедо Мразовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша за Нова година ќе настапи во еден белградски хотел. По тој повод таа се огласи на својот Инстаграм профил преку уникатно видео, а...
Забава Магазин

Места како од бајките кои мора да ги посетите: Живописните предели од овие градови оставаат без здив! (ФОТО)

Слободен печат
Овие градови мора барем еднаш во животот да ги посетите… Истражувањето на нови градови секогаш е задоволство, а кога тие дестинации се обоени и шарени,...
Еспресо Шоу биз

Анџелина Џоли и Ел Фанинг како ВИСТИНСКИ ПРИНЦЕЗИ во фустани од бајките (ФОТО)

Слободен печат
Бидејќи долго време немавме прилика да ја видиме на црвениот тепих, по се изгледа дека Анџелина Џоли сега надополни се. Актерката моментално по Европа го...