18 C
Скопје

Tag : принцеза

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Парис Хилтон како принцеза од бајките: Секоја жена треба да има барем еден ваков фустан!

Слободен печат
Некои жени се облекуваат вака за црвениот тепих, а таа за обична вечера… Познатата русокоса Парис Хилтон беше забележана синоќа кога пристигна во ексклузивен ресторан во Холивуд....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Никој не ја прифаќа нејзината врска со бисексуалниот шаман: Принцезата поради љубов се сели во Америка!

Слободен печат
Поранешниот маж на норвешката принцеза, Ари Бен, на кој му роди три ќерки, изврши самоубиство три години по разводот од Марта Луиз… Изгледа е се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Измамената принцеза Дијана: Интервју добиено со лажни документи за абортус на кралската дадилка

Слободен печат
Принцезата Дајана наводно била изманипулирана со лажни документи за абортус на кралската дадилка Тиги Леџ-Бурк, за да го даде интервјуто во 1995 година, кое до...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шведската принцеза Викторија и нејзиниот сопруг позитивни на коронавирусот

Слободен печат
Шведската принцеза Викторија, наследничка на тронот и нејзиниот сопруг, принцот Даниел, се позитивни на коронавирусот, објави кралскиот дворец во четвртокот. „Наследничката на престолот и принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку милиони наследил принцот Хари од неговата мајка, принцезата Дијана?

Слободен печат
Во интервју кое сигурно ја шокираше светската јавност, принцот Хари ѝ откри на водителката Опра Винфри дека можел да го напушти кралското семејство само благодарение...
Забава Магазин Сцена

ВИДЕО | ПМГ колектив и Принцес Донатсу ги споија силите: Слушнете како звучи синглот „Принцеза“

В.Т.
Скопскиот бенд „ПМГ Колектив“ речиси 20-ина години е еден од главните двигатели на музичката сцена кај нас. Патот кон зрелоста бендот го градеше во повеќе...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Беатрис Боромео: Принцезата од Монако се грижи за крави, кози и овци и сама прави сирење

Слободен печат
Ѕвезда на најновата насловна страница на „Л Офисиел Монако“ е снаата на принцезата Каролина од Монако. Убавата Беатрис, радио и телевизиска новинарка, која неодамна стана...
Вести Свет Слајдер

Стан на саудиска принцеза во Париз мета на арамии: Украдени чанти, накит и крзно вредни 600.000 евра

Слободен печат
Саудиска принцеза, која била отсутна од својот стан во Париз од август, открила дека е ограбена при што останала без нејзините скапоцени чанти, накит и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Светот на Дизни доби нова принцеза: Запознајте ја храбрата Раја! (ВИДЕО)

Слободен Печат
После „Замрзнатото кралство“ и „Моана“, студиото за анимација на Дизни подготви нов анимиран филм „Раја и последниот змеј“. Некогаш, во измислената земја Кумадра, луѓето и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Дијана потклекнала на уцената која е најголем кошмар за секој родител, а принцот Филип бил виновен за тоа!

Слободен Печат
Кралското семејство и односите на нејзините членови отсекогаш биле теми што ја интригираат јавноста, а еден од најинтересните членови беше, секако, и се уште е...