Tag : принцеза

Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Дијана потклекнала на уцената која е најголем кошмар за секој родител, а принцот Филип бил виновен за тоа!

Слободен Печат
Кралското семејство и односите на нејзините членови отсекогаш биле теми што ја интригираат јавноста, а еден од најинтересните членови беше, секако, и се уште е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рекреирана венчаницата на принцезата Дајана: „Тој фустан е повеќе од сѐ што носам во серијата“

Слободен печат
Четвртата сезона од серијата „The Crown“ е уште едно достигнување што го очекуваме на Нетфликс во 2020 година. Премиерата е закажана за 15 ноември, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Трауми поради заминувањето на мајката: Дајана ја чекаше на прагот, но таа никогаш не се врати!

Слободен Печат
Помладиот брат на никогаш прежалената принцеза поминал со неа низ еден од најтешките периоди во животот. Откако нивната мајка го напуштила семејството, по две децении...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Десет ситуации во кои принцезата Дијана се покажа како неверојатна мајка!

Слободен Печат
Принцезата Дијана влезе во историјата како една од најомилените членови на британското кралско семејство. Од нејзината хуманитарна работа, до начинот на кој ги воспитуваше своите...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Принцезата Маргарет, бунтовната сестра на кралицата Елизабета, морала да се откаже од вистинската љубов!

Слободен печат
Било малку веројатно дека ќе го наследи престолот зашто била помлада ќерка на кралицата Мајка и кралот Џорџ VI. Нејзиниот татко не требал да биде...
Жена Магазин Магазин слајдер

Сораја, принцезата со тажен поглед и уште потажна судбина

Слободен печат
Жена со смарагдни очи и исклучителна убавина поминала 8 години на тронот на пребогатиот Иран. Од царското семејство била протерана зашто не родила наследник. За...
Жена Магазин

Преубавата принцеза која го променила најконзервативното кралство, отворила училишта и болници, а луѓето ја гледале како филмска ѕвезда

Слободен печат
Бегум Саиба Хатиџе Хајрие Ајше Дјуриушехвар Султана (26 јануари 1914 година – 7 февруари 2006 година), била ќерка на на последниот калиф Абдулметсид Ефенди и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нов интересен детаљ за прочуената тијара која принцезата Беатрис ја носеше на својата венчавка: Една во милион! (ФОТО)

Слободен Печат
Британското кралско семејство ја изненади неодамна јавноста со веста за тајната венчавка на принцезата Беатрис од Јорк, а само неколку фотографии кои имавме можност да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Храбриот потег на принцезата Дајана: Прекрши правило кое траело со векови за време на својата венчавка!

Слободен Печат
На денешен ден во 1981 година се венчале принцезата Дајана и принцот Чарлс. Исходот од нивната љубовна и брачна приказна е добро познат, но не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Омилената внука: Принцезата Беатрис ја позајми венчаницата од кралицата Елизабета Втора! (ФОТО)

Слободен Печат
Принцезата Беатрис и Едоардо Мапели Мози се венчаа во интимна церемонија во Royal Chapel of All Saints во Виндзор. Церемонијата беше оддржана во тајност откако...