Tag : камп

Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Се што е потребно за живот го сместиле во 25 квадрати: Од камп приколка направиле вистински рај за уживање и релаксација! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во оваа куќа, буквално секој агол е максимално искористен… Оваа неверојатна куќа на тркала, во која е сместено се што е потребно, е направена во...
Вести Регион

Масовна тепачка во мигрантиски камп во БиХ, мигрант се бори за живот (ВИДЕО)

Слободен печат
Во мигрантскиот камп Мирал во Велика Кладуша денеска дошло до масовна тепачка. Како што објави Дневни аваз, еден од мигрантите се здобил со тешки повреди...
Вести Македонија Слајдер

Георгиески: Започнаа активностите за отстранување на нелегално изградениот ѕид во авто – кампот „Градиште“

Слободен печат
Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески на Фејсбук објави фотографии, со кои потврди дека е почната активност за отстранување на нелегално изградениот ѕид во кампот „Градиште“....
Вести Свет

Инфицирано лице во најголемиот бегалски камп во светот

Слободен печат
Новиот коронавирус влезе во најголемиот бегалски камп во светот, Кокс базар во Бангладеш, откако заболе еден Рохинџи бегалец од Мјанмар. Инфицираното лице е ставено во...
Вести Регион

Грчкиот бегалски камп „Рицона“ е ставен во карантин, потврдени 20 случаи на коронавирус

Слободен печат
Бегалскиот камп „Рицона” во близина на грчкиот остров Евиа од денеска е во 14-дневен карантин, откако беше потврдено дека 20 лица се заразени со Ковид-19,...
Вести Регион

Заразена родилка, се чекаат наоди за бебето – прв случај на Ковид-19 во бегалски камп во Грција

МИА Агенција
Жена кој престојува во организираниот бегалски камп „Рицона” во близина на грчкиот остров Евија е заразена со коронавирусот, со што ова е прв случај на...
Вести Регион

Во Србија отворен камп за карантин за државјаните кои се враќаат од странство

МИА Агенција
Во Моровиќ, во близина на Шид, денеска е отворен шаторски камп за сместување на државјаните на Република Србија кои се враќаат од странство, а кои...
Вести Регион

БОРБА СО НИСКИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ И УЖАСНИТЕ УСЛОВИ: Околу 600 мигранти ќе презимат во кампот Вучјак во БиХ

Слободен печат
Во мигрантскиот камп Вучјак во близина на градот Бихаќ во Босна и Херцеговина, каде според последните информации престојуваат околу 600 мигранти, ситуација никогаш не била...
Вести Македонија

Мајка со деца од Македонија снимена во камп во Сирија: Ја повикувам државата да нè земе, тука не можеме повеќе да седиме

Слободен печат
Албанската телевизија А2 вчера престојуваше во сирискиот камп Ал-Хол од каде објави и репортажа, во која меѓу другите жени зборуваа и со една која вели...
Вести Регион

ЕУ бара ИТНО затворање на кампот на илегални мигранти во БиХ

Слободен печат
Делегацијата на Европската унија во Босна и Херцеговина денеска се придружи на барањата на повеќе меѓународни организации за итно затворање на кампот на илегални мигранти...