18 C
Скопје

Разводот бил неизбежен: Пејачката стави точка на 6-годишниот брак!

Љубовта меѓу нив не била доволно силна за да ги пребродат несогласувањата…

Пејачката Кели Кларксон наводно поднела барање за развод од својот сопруг Брендон Блексток по повеќе од шест години брак.

Тие се во брак од 2013 година, а имаат и две деца, петгодишната ќерка Ривер Роуз и една година помалиот син Ремингтон Александар. Брендон има и две деца од првиот брак.

Главната причина за разделбата, како што се шпекулира, е несогласувањето околу потомството. Додека пејачката посакувала уште деца, Брендон не бил подготвен на тој чекор.

Победничката на „Американски идол“ неодамна во едно интервју изјави дека нејзиниот сопруг ја кочи во таа желба.

profimedia
Прочитајте и...  Доли Партон ја прими вакцината против коронавирусот: Доли доби доза од сопствениот лек

Поврзани вести

Кипарската црква и влада во „клинч“ поради избраната песна за Евровизија

Слободен печат

Славните под обвиненија за силувања: Тој беше предатор, а јас бев девојче

Слободен печат

Џоди Комер и Хоакин Феникс во новиот филм за Наполеон

Слободен печат

Што не треба да се јаде и пие кога се земаат антибиотици?

Слободен печат

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

Остави Коментар