Tag : брак

Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака се слави десетгодишница од брак: Пејачката Сека Алексиќ од сопругот доби прстен вреден 10.000 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко, пред неколку дена ја прославија десетгодишницата од нивниот брак со интимна вечера во семејниот дом во Стара Пазова....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тајно се ожени и не се одвојува од неа: Шон Пен сликан со 32 години помладата сопруга (ФОТО)

Слободен печат
На холивудскиот заводник му цветаат рози во бракот кој неодамна го склопи… Холивудскиот актер Шон Пен (60) пред два месеци тајно застана на лудиот камен...
Забава Магазин Магазин слајдер

10 јасни знаци дека сте направиле утка со бракот, се омаживте ли за погрешна личност?

Слободен печат
Иако е во прашање „феномен“ кои многу од нас го спомнуваат, вистинската сродна душа ја наоѓаат само ретки луѓе. Сепак, иако луѓето можеби не се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меѓу највлијателните жени во светот, има успешен брак и три деца, 24 златни статуетки и многу срушени рекорди, но и повеќе од 75 милиони продадени албуми – Среќен 39-ти роденден Бијонсе!

Слободен печат
Бијонсе е една од најнаградуваните и најбогати музичарки во светот, а со своите песни уште од почетокот на кариерата ги рушеше сите рекорди. Американска пејачка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ништо од свадбата! Сиена Милер ја раскина и третата свршувачка!

Слободен печат
Актерката Сиена Милер ја раскина и свршувачката со девет години помладото момче Лукас Звирнер, само девет месеци откако тој ја запроси. Како што велат извори...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет години по разводот Хали Бери и поранешниот сопруг повторно на суд: Овој пат актерката се брани без адвокат!

Слободен Печат
Актерката Хали Бери во октомври 2015 година преку членови на „седмата сила“ се огласи пред пошироката јавност дека се разведува од својот сопруг Оливер Мартинез...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брак исполнет со панични напади, без интимност и со обид за самоубиство: Мрачните тајни од бракот на Елтон Џон (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната сопруга на Сер Елтон Џон, Ренате Блауел, се обидела да си го одземе животот за време на нивниот меден месец во 1984 година, може...
Магазин Магазин слајдер Семејство

За стабилен брак: Задолжителни навики со партнерот пред спиењето

Слободен печат
За да имате добра врска и брак потребно е да работите на тоа. Ова се неколку чекори што гарантираат мир во куќата. Не работете ноќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Беше една од најпосакуваните актерки во Холивуд, а по турбулентниот брак со Стивен Сегал стана непрепознатлива! (ФОТО)

Слободен Печат
Кели Ли Брук, американската актерка во пензија, славата ја стекна како модел, па потоа стана една од најпосакуваните жени во 80-те години на Холивуд, благодарение...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Актерот Вил Смит (50) ѝ рекол на својата жена Џејда Пикет Смит (48) дека „завршил“ со неа и инсистирал повече да не разговара со неа...