• точка

Санкции против Белорусија – прва точка на дневниот ред на ЕУ лидерите

Претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, пред почетокот на вонредниот ЕУ самит попладнево изјави дека прва точка на дневен ред ќе биде ситуацијата во Белорусија, лидерите ќе дебатираат за санкции против оваа земја, јави дописничката на МИА од Брисел. Иако начелно главна тема на разговорите денеска требаше да биде Ковид-19, вакцинацијата и олеснувањето на движењето …

Санкции против Белорусија – прва точка на дневниот ред на ЕУ лидерите Read More »