9.2 C
Скопје

ВИДЕО | Вратете го телото во форма по богатата празнична трпеза: Нема повеќе изговори, стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби

Прзничните трпези беа преполни со масна храна која пак содржи многу калории, а бидејќи се собраа повеќе празници наеднаш, вашето тело сигурно акумулирало вишок масти. Доколку спаѓате во онаа група која се прејадувала за време на празниците и качила некој килограм плус, ние имаме одличен тренинг за вас кој ќе ве врати во форма за кратко време.

Како дополнителен совет, намалете ја исхраната, не мора тоа да биде ригорозно намалување, но сепак нека биде барем за една третина помалку храна, отколку досега, и применувајте ги овие 20 кардио вежби секојдневно по околу 30 минути.

Почесто ибирајте здрави намирници, доколку храната ви е слабост и јадете повеќе пати во денот, но во помали количини.

Прочитајте и...  Виц на денот: Изум

Не заборавајте и да пиете многу вода, сериозно многу, бидејќи водата го прочистува телото, ги прочистува и помага да се отстранат и мастите, а кога вежбате напорно потребна ви е и дополнителна хидратизација.

Погледнете го видеото и не грижете се повеќе за мастите, доколку сте дисциплинириани, тие за вас ќе бидат минато…. Среќно!

Поврзани вести

Секое утро се будела преморена, па ставила ноќна  камера: Се шокирала кога забележала две очи!

Слободен печат

Најздрави природни грицки: смеете да ги јадете во секое време

Слободен печат

Џорџ Клуни прв пат откри кој филм го снимил пијан

Слободен печат

Јагнешки бут со рузмарин

Слободен печат

Роденденска прослава: Сега знаеме од  кого  Ирина Шајк ја наследила убавината

Слободен печат

Која е тајната на највкусниот омлет?

Слободен печат

Остави Коментар