25.8 C
Скопје

Tag : одлично

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит присуствуваа на одбележувањето на 200-годишнината од смртта на францускиот император Наполеон Бонапарта во катедралата Сен Луис.  Поранешната наставничка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јасно е од кого го наследиле добриот изглед: Мајката на Бела и Џиџи Хадид во шесттата деценија изгледа одлично

Слободен печат
Иако има 57 години, таа изгледа барем 10 години помладо… Бела и Џиџи Хадид љубовта кон модата, но и добриот изглед ги наследиле од својата...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Три совршени летни бохо фризури кои ќе направат да изгледате одлично: Неодоливи, а така лесно се прават!

Слободен печат
Летото се ближи, а покрај добриот стајлинг, потребна ви е и тренди фризура… Бохо стилот е апсолутниот тренд за облекување оваа година, а тоа е...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Вратете го телото во форма по богатата празнична трпеза: Нема повеќе изговори, стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби

Слободен печат
Прзничните трпези беа преполни со масна храна која пак содржи многу калории, а бидејќи се собраа повеќе празници наеднаш, вашето тело сигурно акумулирало вишок масти....
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО+ВИДЕО: Весел караван – 11-члено семејство патувачки музичари кое функционира совршено!

Слободен печат
Запознајте го семејството со патувачки музичари од Сан Франциско, кое и покрај бројноста и разликата во годините функционира совршено. Иако во нивниот дом секојдневно е...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Венчани се, не живеат заедно, а функционираат одлично: Гвинет Палтроу прослави две години брак со сопругот! (ФОТО)

Слободен печат
Само два дена откако наполни 48 години славната актерка има уште една причина за славење… Холивудската актерка Гвинет Палтроу (48) и нејзиниот сопруг продуцент и...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Изгледајте и чувствувајте се одлично! – Осум неопходни витамини за жените

Слободен печат
Што ја прави жената убава? Густата, сјајна коса и нокти? Блескавата насмевка? Блескавата кожа? Или, тоа е младешкото тело? За да го обезбедите сето ова,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Мода за време на корона: Како да изгледате одлично, а истовремено да се заштитите од вируси! (ФОТО)

Слободен печат
Како да носите свилена марама како заштитна маска… Оливија Палермо важи за една од најголемите модни икони на денешницата. Како жена со големо влијание врз облекувањето...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Не чекајте да ги набавите – Пет домашни билки кои одлично влијаат на вашето здравје

Слободен печат
Летото е тука, а со летото веруваме дека веќе одамна вашиот двор е уреден и засаден со цвеќиња, доколку немате двор, сигурно сте се погрижиле...
Вести Свет

Панајотопулос: Одлично се чуваат границите

Констатиравме дека границите се одлично заштитени и чувани, рече министерот за одбрана на Грција Никос Панајотопулос од Еврос, каде што заедно со политичкото и военото...