-2 C
Скопје

Tag : мастите

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Вратете го телото во форма по богатата празнична трпеза: Нема повеќе изговори, стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби

Слободен печат
Прзничните трпези беа преполни со масна храна која пак содржи многу калории, а бидејќи се собраа повеќе празници наеднаш, вашето тело сигурно акумулирало вишок масти....
Здравје Магазин

Напиток кој ќе ги прочисти вашите крвни садови

Слободен печат
Овој моќен напиток ги чисти крвните садови со неверојатна брзина и после само една чаша ќе почувствувате подобрување… Овој напиток го чисти телото од токсини...
Здравје Магазин

Овој напиток е СВЕТО ТРОЈСТВО за оние кои сакаат да ја зачуваат младоста и витката линија: Ги исфрла мастите и отровите од телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Секое утро започнете го со овој напиток и ќе забележите како вашето тело се менува… Потребно ви е: 1 мала лажица чиа семе (5 гр),...
Еспресо Здравје

Зачин кој ќе ви помогне да ги стопите масните наслаги!

Слободен печат
Зачинот кој секојдневно се наоѓа во нашата исхрана, од останатите ароматични засилувачи на вкусот се разликува по тоа што навистина ги топи мастите. Користете бибер...