-2 C
Скопје

Tag : кардио

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Вратете го телото во форма по богатата празнична трпеза: Нема повеќе изговори, стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби

Слободен печат
Прзничните трпези беа преполни со масна храна која пак содржи многу калории, а бидејќи се собраа повеќе празници наеднаш, вашето тело сигурно акумулирало вишок масти....
Забава Магазин

Три изненадувачки причини зошто трчањето не е најдобра кардио активност

Слободен печат
Но, да ја погледнеме и другата страна – трчањето не е единствениот кардио тренинг кој може да го направите за да изгубите тежина или да...