НЕМАШЕ ПОТРЕБА: Погледнете што направи српскиот селектор во финалето! (ВИДЕО)

Тоа го докажа и селекторот на одбојкарска репрезентација на Србија, Слободан Ковач кој едноставно ги загуби нервите во текот на еден негов тајмаут, иако тотално непотребно.

Словенија во борбата за титулата европски шампион го освои првиот сет, но Србите направија комплетен пресврт францускиот главен град.

Иако Србија доминираше во вториот сет, во текот на еден тајмаут, Ковач покажа дека значењето на натпреварот има влијание без оглед на искуството.

Иако неговата репрезентација беше блиску до освојување на сетот, сепак селекторот бурно реагираше кога примети дека им попречи човекот задолжен за тон.

Прочитајте и...  Во Франција маските стануваат задолжителни во затворен простор од идната недела

Прочитај повеќе

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат