13 C
Скопје

Tag : одбојка

Останатo Спорт

Одбојкарите го започнаа нападот на златото во „Европската сребрена лига“

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска во Струмица го започна подготовките пред настапот во Европската сребрена лига каде очекуваат да продолжи низата на успешни настапи, а...
Останатo Спорт

Матијашевиќ го објави списокот одбојкари за настапот во Европската сребрена лига

Слободен печат
Проверени сили и повторно шанса за помладите одбојкари, со еден збор, селекторот Никола Матијашевиќ направи стандарден избор на кандидати за репрезентацијата за претстојниот настап во...
Останатo Слајдер Спорт

УБАВА ВЕСТ: Македонија коорганизатор на машкото ЕП во одбојка

Слободен печат
Македонската одбојка ја доби честа и одговорноста да организира една од групите на машкото сениорско Европско првенство во 2023 година, а тоа значи дека македонските...
Останатo Спорт

Љафтов: Долго време се чекаше на овој успех во Пазарџик, за нас и градот ова е историја!

Македонскиот одбојкарски репрезентативец заедно со неговиот клуб Хебар Пазарџик испишаа историја во бугарската Суперлига. Во финалето со максимален резултат 3:0 успеаја одбојкарите на Хебар Пазарџик...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Љафтов и Хебар Пазарџик со историска прва титула во Бугарија!

Слободен печат
Македонскиот одбојкарски репрезентативец денеска запиша голем успех со неговиот клуб Хебар Пазарџик во бугарската Суперлига. Во победата од 3:1 во сетови 25:21, 18:25, 20:25 и...
Останатo Спорт

Џио Струмица и Јанта волеј се радуваат на куп пехарите

Слободен печат
Почестите во 28 македонски одбојкарски куп ги заслужија Џио Струмица и Јанта волеј Кисела вода. Во финалните натпревари на завршниот турнир во салата „Парк“ во...
Останатo Спорт

Скандал во италијанската одбојка: Клуб тужи одбојкарка која останала бремена и го загубила детето

Слободен печат
Спортската јавност е шокирана од случајот на професионалната одбојкарка Лара Лули која настапува за Порденоне. Медиумите случајот на Лара го опишуваат со зборови како „Културолошки...
Останатo Спорт

Шанса за одбојкарите: Завршниот турнир во Европската лига ќе се игра во Македонија

Слободен печат
Македонските одбојкари ќе играат на домашен терен на завршниот турнир во Европската сребрена лига годинава откако ЦЕВ одговори позитивно на апликацијата на ОФМ за организација...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Интервју со Петар Јовановски, претседател на Одбојкарската федерација на Македонија: Сакам предизвици, зошто одбојката да не биде спорт број еден

Зоран Спасоски
Одбојкарската репрезентација на Македонија одлично ја започна 2021 година, успеа втор пат по ред да обезбеди пласман на Европското првенство. Одбојкарите до второто учество на...
Останатo Спорт

Љафтов: Со успехот ќе придонесеме за афирмирање на одбојката, но и целокупно на спортот во Македонија!

Дебито го имавме во 2019, најдобрата македонска одбојкарска репрезентација по вторпат во својата историја ќе игра на Европско првенство. Јануари беше период на двата квалификациски...