• европско првенство

Ракометарките ги добија противниците на Европското првенство, натпреварите ќе ги играме во Дебрецин

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ги дозна противниците за Европското првенство кое на крајот од годината ќе се игра во Австрија, Унгарија и Швајцарија. На денешната ждрепка Македонија ја доби Унгарија, а тоа значи дека натпреварите ќе ги играме во Дебрецин. Покрај Унгарија во нашата група се уште Шведска и Турција. Од групата првите …

Ракометарките ги добија противниците на Европското првенство, натпреварите ќе ги играме во Дебрецин Read More »