2 C
Скопје

Tag : европско првенство

Спорт Фудбал

Официјално: Ангеловски ќе ја води Македонија на Европското првенство!

Слободен печат
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор...
Спорт Фудбал

ИНТЕРВЈУ Егзон Бејтулаи: Зошто да не изненадиме на ЕП

Зоран Спасоски
Фудбалската репрезентација на Македонија годинава за прв пат ќе игра на Европско првество откако минатата година преку баражот во Лигата на нации и победите над...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

ИНТЕРВЈУ Игор Ангеловски: Сакам да ја водам Македонија на ЕП

Зоран Спасоски
Фудбалската репрезентација на Македонија конечно го дочека сонот да биде дел од Европско првенство. Пандев, Алиоски, Елмас, Димитриевски, Адеми и останатите репрезентативци се јунаците кои...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Македонија на Европско, златниот и историски гол на „Гранде“ Пандев!

Слободен печат
Пред да ја започнеме 2021 година во која секако посакуваме сите уште многу спортски успеси, во продолжение ќе го одвоиме најдобриот спортски момент во Македонија...
Спорт Фудбал

ВИДЕО | Милевски: Имаме индивидуален квалитет и потенцијал да бидеме конкурентни на ЕП!

Слободен печат
Фудбалската куќа на Македонија објави новогодишно интервју со селекторот на У21 репрезентацијата, Благоја Милевски. Еден од најпризнатите македонски тренери во „Куќа на фудбалот“ зборува за...
Спорт Фудбал

Просинечки: Првпат слушам такво нешто, со никого не сум разговарал од ФФМ!

Слободен печат
Веста која вчера ја објави српскиот „Курир“ предизвика големо внимание во македонската фудбалска јавност околу селекторската клупа на сениорите. Излезе информација дека прославениот хрватски фудбалер...
Слајдер Спорт Фудбал

Просинечки ќе ја води Македонија на Европското првенство!?

Слободен печат
Како што неофицијално дознава српскиот „Курир“, хрватската фудбалска легенда Роберт Просинечки ќе биде новиот селектор на Македонија. Изворот воедно додава дека официјалната промоција се очекува...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

ИНТЕРВЈУ Муамед Сејдини: Пандев е голем човек, ВАР бара огромни средства, не одиме со „бело знаме“ на ЕП!

Фидан Коминовски
Пандемијата на коронавирусот воглавно го „диктираше“ и спортот годинава, се одложуваа многу големи настани, а помеѓу нив и клучните натпревари за македонската А репрезентација за...
Спорт Фудбал

ФФМ ги награди репрезентативците, ова е најголемата премија во македонскиот спорт!

Слободен печат
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука најголемиот успех – пласманот на македонската репрезентација на Европското првенство 2020 да го награди со...
Спорт Фудбал

Иако има интерес од други клубови, Елмас сака да ја заврши сезоната во Наполи!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец има договор со италијанскиот клуб до 30 јуни 2025 година и ја игра втората сезона во дресот на „наполитанците“. Елиф Елмас и натаму...