• слободан ковач

Србија го отпушти селекторот кој и донесе европска титула

Одбојкарската федерација на Србија (ОФС) денеска денесе одлука да не ја продолжи соработката со селекторот на машката сениорска репрезентација, Слободан Ковач. Претседателството на ОФС одлучи по неуспехот на ЕП кое се одржа оваа година и на кое Србија остана без медал, да не го продолжи договорот со Ковач кој пак во 2019 година стана европски …

Србија го отпушти селекторот кој и донесе европска титула Read More »