Tag : Финале

Останатo Спорт

ВИДЕО: Крај и за Надал, Медведев во финалето против Тим!

Слободен печат
На Завршниот АТП турнир во Лондон во второто полуфинале Данил Медведев триумфираше против Рафаел Надал со 2:1 во сетови. За Медведев ова ќе биде прво...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ елиминиран, Тим е првиот финалист во Лондон!

Слободен печат
Денеска во првото полувреме на завршниот АТП турнир во Лондон триумфираше Доминик Тим кој успеа да слави против најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ. Во „маратонот“...
Спорт Фудбал

ФОТО: Говорот на селекторот Ангеловски пред натпреварот со Грузија!

Слободен печат
Македонската А репрезентација се пласираше на Европското првенство после победата во Тбилиси пред три дена на 12 ноември 2020 година против Грузија (0:1). Селекторот Игор...
Спорт Фудбал

Барди: Сите сме со вас браќа, уште еден чекор пред големиот сон!

Слободен печат
На денешниот натпревар против Грузија за пласман на наредното Европско првенство (18.00 часот) ќе недостасува важен играч во македонската А репрезентација, Енис Барди. Поради повреда...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: УЕФА го најави финалето, Грузија или Македонија на Европско?

Слободен печат
Денеска од 18.00 часот на „Динамо Арената“ во Тбилиси ќе се игра натпреварот од УЕФА Лигата на нации за пласман на наредното ЕП, битката помеѓу...
Спорт Фудбал

Победа над Грузија ќе донесе и премија од 9.250.000 евра!

Слободен печат
Скоро сите групи на наредното Европско првенство се формирани, познати се 20 учесници, последните четири ќе ги дознаеме денеска со последните плеј-оф натпревари. Македонската А...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Тасевски: Имаме одлична генерација со Пандев – во Македонија ЃП направивме победничка атмосфера!

Фидан Коминовски
Денеска сите погледи на македонската, фудбалска, спортската јавност ќе бидат насочени кон Тбилиси каде што нашата најдобра репрезентација се бори против Грузија за пласман на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Пет години од дебито на Ангеловски како селектор на А репрезентацијата!

Слободен печат
На 16 октомври 2015 година Игор Ангеловски беше промовиран од ФФМ како нов селектор на македонската А репрезентација, тогаш како наследник на српскиот стратег Љубинко...
Слајдер Спорт Фудбал

Фудбалски празник, знамиња, шалови, спремете ја „црвено-жолтата“ декорација!

Слободен печат
Македонската сениорска репрезентација денеска ќе го игра до сега најважниот натпревар во својата историја, бараж финале за пласман на Европското првенство кое сите го посакуваме....
Спорт Фудбал

Вајс: Очекувам многу емоции, да им донесеме радост на грузиските навивачи!

Слободен печат
Денеска грузиската репрезентација ја одржа прес конференцијата пред натпреварот утре против Македонија за пласман на Европското првенство. И грузискиот селектор Мирослав Вајс се соочи со...
MacedonianAlbanian