• Финале

ВО ЖИВО финалната борба во Токио: Македонија на нозе, Георгиевски се бори за златниот медал

Сите со нетрпение го очекуваме финалето (14.45 часот) на таеквондо олимпискиот турнир во Токио во кое Дејан Георгиевски ќе ги одмери силите против Русинот Владислав Ларин. Во категоријата над 80 кг. македонскиот таеквондист забележа три победи против светскиот шампион Рафаел Алба (11:8), па славеше над Сејду Гбане (Брегот на Слоновата коска) со 9:4, а во …

ВО ЖИВО финалната борба во Токио: Македонија на нозе, Георгиевски се бори за златниот медал Read More »