• Селектор

Холандија има нов селектор, Ван Гал се врати од пензија и седна на клупата на „лалињата“

Луј Ван Гал по трет пат ќе седне на клупата на репрезентацијата на Холандија и ќе ги предводи „лалињата“ во продолжение од квалифиациите за пласман на СП 2022 година, пишува „Де Телеграф“. Ван Гал на клупата на Холандија доаѓа на местото на Франк де Бур кој ја предводеше репрезентацијата на Евро 2020. Холандија во групната …

Холандија има нов селектор, Ван Гал се врати од пензија и седна на клупата на „лалињата“ Read More »