-2 C
Скопје

Tag : Селектор

Спорт Фудбал

Официјално: Ангеловски ќе ја води Македонија на Европското првенство!

Слободен печат
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор...
Спорт Фудбал

Пикси и Милошевиќ кандидати за селекторската клупа на Србија!?

Слободен печат
Легендарниот фудбалер и тренер Драган Стојковиќ – Пикси е главен кандидат за селектор на најдобрата српска репрезентација. Иако од друга страна српските медиуми претходно објавија...
Спорт Фудбал

Циркус во БиХ, претседателот на Фудбалската федерација не се појави на седница на која требаше да се избере селектор

Слободен печат
Како што пренесуваат медиумите од БиХ, на седницата на Управниот одбор не се појави првиот човек на Федерацијата, Елведин Бегиќ. На седницата требаше да биде...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

ИНТЕРВЈУ Игор Ангеловски: Сакам да ја водам Македонија на ЕП

Зоран Спасоски
Фудбалската репрезентација на Македонија конечно го дочека сонот да биде дел од Европско првенство. Пандев, Алиоски, Елмас, Димитриевски, Адеми и останатите репрезентативци се јунаците кои...
Спорт Фудбал

Веќе нема дилеми, ако нема договор со Ангеловски, нов селектор ќе биде Милевски

Слободен печат
Сејдини најави дека Благоја Милевски ќе биде новиот селектор на репрезентацијата која во јуни ја очекува настап на ЕП доколку ФФМ не успее да најде...
Спорт Фудбал

Просинечки: Првпат слушам такво нешто, со никого не сум разговарал од ФФМ!

Слободен печат
Веста која вчера ја објави српскиот „Курир“ предизвика големо внимание во македонската фудбалска јавност околу селекторската клупа на сениорите. Излезе информација дека прославениот хрватски фудбалер...
Слајдер Спорт Фудбал

Просинечки ќе ја води Македонија на Европското првенство!?

Слободен печат
Како што неофицијално дознава српскиот „Курир“, хрватската фудбалска легенда Роберт Просинечки ќе биде новиот селектор на Македонија. Изворот воедно додава дека официјалната промоција се очекува...
Ракомет Спорт

Вујовиќ како ракометар беше неверојатен, но како тренер е нула

Слободен печат
Поранешниот хрватски репрезентативец Горан Шпрем нема добро мислење за тренерските квалитети на Веселин Вујовиќ. Поранешниот тренер на Вардар и миленик на Комитите, е еден од...
Кошарка Спорт

Селекторот Тодоров: Во Перм нѐ очекува еден убиствен ритам!

Слободен печат
Не одигравме два меча во Талин (Естонија), но затоа пак ќе мора да одиграме дури четири во рускиот Перм. ФИБА направи промени во календарот на...
Спорт Фудбал

Нова тажна вест, почина селекторот кој ги однесе „гаучосите“ до финалето на СП 2014

Слободен печат
Аргентина која сè уште тагува поради смртта на Диего Армандо Марадона, денеска повторно е во жалост бидејќи почина поранешниот селектор Алехандро Сабеља (66 години). Сабеља...