4 C
Скопје

Мајката на Кристијано Роналдо се пофали со вртоглаво скапиот подарок од синот (ФОТО)

Мајката на Кристијано Роналдо, Мариа Долорес се пофали на Инстаграм со подарокот кој го добила за Денот на мајките.

„Им благодарам на моите деца за добиените подароци. На сите мајки им посакувам среќен Ден на мајката“, напиша Мариа под фотографијата на која позира пред новиот мерцедес, а објавата собра повеќе од 225 илјади лајкови.

Роналдо на Инстаграм го честиташе Денот на мајките на посебните жени во неговиот живот.
„Среќен Ден на мајките на моите две посебни жени“, напиша тој покрај фотографиите од мајката Долорес и девојката Георгина Родригез.

Инаку, мајката на Роналдо пред два месеци доживеа мозочен удар, а во текот на опоравувањето Роналдо беше постојано покрај неа. Таа пред една година се оперираше и од рак на дојка, а Роналдо донираше голема сума на пари за изградба на нов центар за лекување на рак во болницата во која беше спасен животот на неговата мајка.

Прочитајте и...  ФОТО | Лејди Гага во улога на „црната вдовица“ на Маурицио Гучи: Непрепознатлива како бринета

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар