13 C
Скопје

Tag : кристијано

Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Која е Соња Суарез која ја преживеа експлозијата на џипот во која загина Страхиња Стојановиќ и зошто нејзината ќерка ја поврзуваат со Кристијано Роналдо?

Слободен печат
Соња Суарез беше во џипот со Страхиња Стојановиќ, кога неговиот автомобил експлодираше во движење околу 12.15 на улицата „Младинска бригада“ во Белград, при што Стојановиќ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајката на Кристијано Роналдо се пофали со вртоглаво скапиот подарок од синот (ФОТО)

Слободен печат
Мајката на Кристијано Роналдо, Мариа Долорес се пофали на Инстаграм со подарокот кој го добила за Денот на мајките. „Им благодарам на моите деца за...
Живот Магазин

Има само 10 години, „лом“ прави на терен, а животот веќе му е обележан со успех: ова е животната приказна на синот на славниот фудбалер

Слободен печат
Откако татко му премина во Јувентус, во 2018 година (за 100 милиони евра), Кристијано Џуниор се вклучи во клупскиот подмладок и во првата година играше...
Забава Магазин

Кристијано Роналдо шампион на социјалните мрежи: 200 милиони следбеници на Инстаграм

Слободен печат
Фудбалскиот ас е првиот на светот што стигна до финишот – постави рекорд на социјалните мрежи со бројка од 200 милиони следбеници на Инстаграм! Неверојатната...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Ова е Руската манекенка која тврди дека Кристијано Роналдо и „досадува“ (ФОТО)

Слободен печат
Руската манекенка Викторија Одинкова тврди дека познатиот фудбалер Кристијано Роналдо и се додворувал, а таа го одбила неколку пати. Имено, како што пренесуваат странските медиуми,...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

МАЛКУ ПОИНАКОВ БОЖИЌ: Кристијано Роналдо и Џорџина уживаат на егзотична дестинација (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, доколку судиме според објавите на Инстаграм профилот на неговата вереница Џорџина, празниците ги поминува далеку од зимската идила која празниците, според...
Еспресо Забава Магазин Мода

И Роналдо го спушташе погледот: Никол и неговата вереница во војна со деколтеата (ФОТО)

Слободен печат
Во Севиља вчера беше доделувањето на MTV европските музички награди, а настапуваа бројни ѕвезди. Воодушеви како и секогаш, поп ѕвездата Дуа Липа (24) која беше...
Еспресо Шоу биз

ЏОРЏИНА РОДРИГЕЗ се појави во свилена „пижама“ и ги ОСВОИ СИТЕ ПОГЛЕДИ (ФОТО)

Слободен печат
Џорџина Родригез се појави на ревијата на италијанската дизајнерка Алберта Ферети на миланската Недела на модата и го украде целото внимание. Убавата девојка на Кристијано...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Роналдо искрено: СЕКСОТ СО ГЕОРГИНА е подобар од било кој гол (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред неколку денови Кристијано Роналдо имаше големо интервју со новинарот Пирс Морган. И додедека на социјалните мрежи изглегуваа делови од интервјуто, најдовме еден особено интересен,...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Кристијано Роналдо ја најави свадбата со суператрактивната Џио (ФОТО)

Слободен печат
Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо во емисијата „Good Morning, Britain“ изјави дека ќе се венча со девојката Џорџина Родригез – Џио. Роналдо изјави дека таа е...