25.8 C
Скопје

Tag : денот

Вести Македонија

„Вело родео” во Градски парк за Денот на Европа

МИА Агенција
По повод 9 мај- Денот на Европа, Здружението на граѓани Еко Логик, традиционално и оваа година организира „Вело родео” настани кои се одржуваат во рамки...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Како вашиот ден да биде попродуктивен, а вие да се чувствувате подобро?

Слободен печат
За сите луѓе на светот постојат само 24 часа дневно, но најважно е како тие ќе бидат искористени. Експертите откриваат како да го направите денот...
Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер

Денеска е 1 април, Денот на шегата: Прочитајте како овој ден се одбележува во светот и не заборавајте да насмеете некого!

Слободен печат
Денеска е 1 април, Светски ден на шегата, кога многумина се трудат со својата досетливост да ги измамат и да ги насмеат другите. Овој ден...
Жена Магазин Магазин слајдер

Не постои пооригинална честитка за 8 Март: Најубавите цитати за жените што ги смислиле големите писатели

Слободен печат
Ако немате креативна идеја која би сте ја искористиле како честитка за Денот на жената, секогаш можете да ги искористите зборовите на големите писатели. Паоло...
Жена Магазин Магазин слајдер

Интересни факти за 8 Март, Денот на жената

Слободен печат
Ви ги претставуваме најинтересните факти за денот на жената и воопшто за жената. Првиот Меѓународен ден на жената Првите прослави посветени на жените се одржале...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Здрав појадок за лесен почеток на денот

Слободен печат
Појадокот е најважниот оброк во денот кој дава енергија и спречува појава на здравствени проблеми. Затоа важно е да испланирате редовен, здрав и богат со...
Магазин Магазин слајдер Храна

Банана пудинг: Кремасто совршенство кое ќе ви го заблажи денот

Слободен печат
Ви претставуваме рецепт за едноставен десерт кој ќе ви го разубави и заблажи денот… Потребни состојки: – 4 лажици чиа семе – 250 мл млеко...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Искуството на Николас Кејџ со коцкањето е приказна на денот!

Слободен печат
Оскаровецот Николас Кејџ му отрил на Мерлин Менсон интересна коцкарска анегдота, која придонела многумина да го сметаат за легенда. Славниот актер кариерата ја започна со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тоа е статусен симбол, но сепак Кејт Мидлтон не смее да го носи овој предмет во јавноста во текот на денот (ФОТО)

Слободен печат
Ригорозните правила на кралското семејство велат дека на војвотката од Кембриџ за време на денот и е забранет предметот кој е симбол на нивниот статус....
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Внимавајте на внесената количина на кокосово масло во текот на денот

Слободен печат
Кокосовото масло како додаток во исхраната, е добро за кожата, го намалува нивото на шеќер во крвта и значително придонесува за здравјето. Тоа е богато...