-6 C
Скопје

Легендарниот „Роки“ изненади со имиџот: Сталоне малку се запуштил, пуштил стомак и брада (ФОТО)

Актерот Силвестер Сталоне одмара со семејството во Малибу…

Легендарниот акционен актер Силвестер Сталоне е сликан на плажата во Малибу заедно со семејството, а она што на сите им паднало во очи е неговиот имиџ.

Иако секогаш водел сметка за изгледот и одржувал добра линија, „Роки“ во последно време малку се запуштил, а за тоа го издал и неговиот голем стомак.

Фото: Профимедиа

Популарниот актер покрај стомакот, пуштил и брада, која воопшто не е типична за него.

Сепак, без оглед што малку се запуштил, веруваме поради карантинските денови, тој се уште изгледа добро кога ќе се земат во предвид неговите 74 години.

Фото: Профимедиа
Прочитајте и...  Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

Слободен печат

Остави Коментар