стомак Archives - Слободен печат

Tag : стомак

Жена Магазин

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат
Овие четири совети се спасителки доколку сакате да го скриете стомакот и да изгледате повити. Блузи „сечени“ под градите Ваквите блузи се вистински избор за...
Здравје Магазин

Како до рамен стомак без вежбање

Јасмина Кантарџиева Димков
Ако не сакате диети и интензивна физичка активност, ќе ви помогнат и малите промени кои ќе ги воведете во исхраната. Ви откриваме пет видови на...
Еспресо Убавина

Природен напиток: Едноставен трик за рамен стомак

Слободен печат
Доколку сакате и понатаму да имате рамен стомак, а правењето на стомачни вежби ви изгледа многу напорно, тогаш обидете се да го испробате овој напиток...
Еспресо Убавина

Правите стомачни вежби, а нема резултати? Еве зошто…

Слободен печат
Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат...
Жена Магазин

Манекенката немала труднички стомак, ја носела истата облека, а поради болка отишла во тоалет па се породила (ФОТО)

Слободен печат
Австралиската манекенка Ерин Лангмејд (23) тврди дека немала поим дека е бремена затоа што користела контрацепција, немала ниту стомак, утрински мачнини и други симптоми кои...
Жена Магазин

Што ни предизвикува САЛО НА СТОМАКОТ кое најтешко се „симнува“

Слободен печат
Стомакот е, всушност, најспецифичниот дел од телото кога е во прашање слабеењето, но зошто е најтешко да се ослободиме токму од ваквиот вишок? Овие четири...
Еспресо Шоу биз

НИ ТРАГА ОД ГОЛЕМИОТ ЗАВОДНИК: Џерард Батлер сликан неуреден и со пивски стомак (ФОТО)

Слободен печат
Жените ќе се запрепастат кога ќе видат како сега изгледа поранешниот голем заводник од Холивуд. Извајано тело, густа брада и мажествен глас, тоа беше она...
Забава Магазин

Имала кошмар, а кога се разбудила сфатила дека ТОА НАВИСТИНА СЕ СЛУЧИЛО: Лекарите останале без зборови

Слободен печат
Кога отишла на лекар прво ѝ било срам да признае што ѝ се случило. Повикале цел тим за да можат да ја слушнат неверојатната приказна....
Здравје Магазин

Чешне лук на празен желудник? Нема да ви се верува какво чудо ќе направи на вашиот организам

Слободен печат
Лукот е еден од најздравите производи на светот, па затоа уште од дамнешни времиња се користи како природен антибиотик во народната медицина. Содржи околу 200...