4 C
Скопје

Tag : брада

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Нов невообичаен тренд на обликување на брадата: Дали би го пробале?

Слободен печат
Новата година штотуку започна, a веќе се чини дека 2021 година ќе биде уште поневообичаена од 2020 година. Прво видовме шаман со рогови во Конгресот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот „Роки“ изненади со имиџот: Сталоне малку се запуштил, пуштил стомак и брада (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Силвестер Сталоне одмара со семејството во Малибу… Легендарниот акционен актер Силвестер Сталоне е сликан на плажата во Малибу заедно со семејството, а она што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Братот на Кејт Мидлтон ѝ приреди слатко изненадување на својата вереница (ВИДЕО)

Слободен Печат
Џејмс Мидлтон (32), помладиот брат на војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, наскоро ќе се ожени со Французинката Елизи Тевент (30), а тоа што е интересно...
Останатo Спорт

Нема да го препознаете, тенисер прв пат се избричи по 15 години (ФОТО)

Слободен печат
Од неодамна пензионираниот тенисер, Јанко Типсаревиќ по 15 години одлучи да го промени својот изглед, ја избрчи брадата по која беше препознатлив за време на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Долга брада, а уште подолга коса: Нема шанса да препознаете кој е овој холивудски актер! (ФОТО)

Васко Спасоски
Многу луѓе ширум светот додека трае пандемијата на коронавирусот забава бараат во социјалните мрежи. Еден холивудски актер решил да се пошегува, па на својот профил...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Нема да го препознаете: Горан Пандев има нов „карантински“ имиџ (ФОТО)

Васко Спасоски
Седењето во изолација поради пандемијата на коронавирусот е одлична прилика  да направите промена на вашиот имиџ, а особено може да експериментирате со фризурата или пак...
Забава Магазин

Машки карактеристики кои ги привлекуваат жените

Слободен печат
Мажите постојано се обидуваат да дојдат до одговорите, што жените сакаат и што барaат кај мажите. Затоа и често се трудат да менуваат фризури, да...
Забава Магазин

Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Слободен печат
Кончита Вурст со својот настап на Евровизија во 2014 година ја подели Европа и стана победничка на ова популарно натпреварување. Никој не остави рамнодушен кога се појави во...
Еспресо Шоу биз

Славниот актер се запушти до непрепознатливост: Фановите се загрижени! (ФОТО)

Слободен Печат
На овој изглед на актерот Курт Расел никој се нема навикнато. Тој е фотографиран во Лос Анџелес во друштво на сопругата Голди Хоун и синот,...