3 C
Скопје

Tag : сталоне

Магазин Магазин слајдер Сцена

Силвестер Сталоне го продава својот луксузен имот за 130 милиони долари

Слободен печат
Актерот Силвестер Сталоне решил да го продаде својот импозантен имот кој се простира на неверојатни три ипол хектари и да се пресели на Флорида. Актерот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мамини и татини синови и ќерки: Децата на славните кои се копија на нивните родители

Слободен печат
Многу познати светски ѕвезди можат да се пофалат дека нивните потомци физички многу наликуваат на нив. Погледнете ги во продолжение.    ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот „Роки“ изненади со имиџот: Сталоне малку се запуштил, пуштил стомак и брада (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Силвестер Сталоне одмара со семејството во Малибу… Легендарниот акционен актер Силвестер Сталоне е сликан на плажата во Малибу заедно со семејството, а она што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шварценегер и Сталоне со децении се најдобри пријатели, но претходно не се поднесувале (ФОТО)

Слободен печат
Глумците Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне се најдобри пријатели веќе со децении, но не било секогаш така. Многумина ќе ги зачуди податокот дека на почетокот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„40 години од Роки“: Силвестер Сталоне како наратор во новиот документарен филм (ВИДЕО)

Слободен печат
Обожавателите први ќе го видат досега неоткриениот материјал. Објавен е новиот документарен филм под називот „40 години од Роки“ (40 Years of Rocky), кои ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Арнолд Шварценегер (72) направи шпага, Сталоне му порача „човек од гума“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот актер Арнолд Шварценегер (72) во стилот на својот колега Жан Клод Ван Дам направи шпага. Во видеото кое го објави на Инстаграм профилот славниот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Силвестер Сталоне во карантин обожава да се занимава со сликарство: Погледнете го неговиот портрет од Роки! (ВИДЕО)

Слободен печат
Силвестер Сталоне, ѕвездата на култните филмови „Рамбо“ и „Роки“ , во слободно време се занимава со сликарство. Актерот на својот Инстаграм профил објави краткометражно видео...
Забава Магазин

Како настана култната песна „Eye of the Tiger“ од филмот „Роки“? (ВИДЕО)

Слободен печат
Џим Петерик, еден од основачите на познатиот бенд „Survivor“, се присети на времето кога настана култната песна „Eye of the Tiger“, која го издигна бендот до...
Забава Магазин

Силвестер Сталоне запрепасти многумина со новиот изглед (ВИДЕО)

Слободен печат
Долго време се зборуваше и дека оди на разни третмани за затегнување на лицето, подмладување и дека прави се за да го запре времето, но...
Забава Магазин

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Од операциите не личи на себе, мајката на Силвестер Сталоне за две години ќе наполни СТОТКА! (ФОТО)

Слободен печат
Мајката на славниот актер Силвестер Сталоне (73), Џеки Сталоне (98), во последните неколку години преживеала доста тешки животни ситуации. Џеки ги загубила ќерката и внуката,...