2 C
Скопје

Tag : легендарниот

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пепелта од легендарниот Шон Конери ќе се врати во неговата родна земја – Шкотска!

Слободен печат
Легендарниот актер Шон Конери, првиот Џејмс Бонд, почина на 31 октомври во 90-та година од животот во семејната куќа на Бахамите. Неговата вдовица Мишелин (91)...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Почина Еди ван Хален – Синот се збогуваше со легендарниот гитарист!

Слободен печат
На 65-годишна возраст денес почина Еди Ван Хален, еден од основачите на легендарната хард рок група Ван Хален. Ван Хален долго се борел со рак...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот водител Лари Кинг за три недели загуби две деца

Слободен печат
Легендарниот американски водител Лари Кинг (86) е скршен поради огромната трагедија која му се случи на неговото семејство. Имено, познатиот водител во рок од три...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот „Роки“ изненади со имиџот: Сталоне малку се запуштил, пуштил стомак и брада (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Силвестер Сталоне одмара со семејството во Малибу… Легендарниот акционен актер Силвестер Сталоне е сликан на плажата во Малибу заедно со семејството, а она што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Покрај Амира Медуњанин, Дарко Рундек и Екипа, Авалон Продукција потврди уште едно големо име кое доаѓа во Антчки во Охрид, во последиот квартал на ова...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот Ал Пачино сака да ви каже нешто за стареењето…

Слободен печат
Легендарниот Ал Пачино во месец април наполни 80 години… Во овие години, познатиот „Скар фејс“ целосно го променил мислењето за стареењето, но и однесувањето. За...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Се сеќавате на Борат? Никој не може да го препознае, а ниту на вас нема да ви успее! (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот Саша Барон Коен е најпознат по улогата на Борат, а една од најпопуларните сцени е секако онаа во која тој се шета облечен во...
Еспресо Шоу биз

Легендарниот Кирк Даглас го прослави 103-от роденден (ФОТО)

Слободен печат
Роден како Исур Денијелович Демски, тој е син на неписмени руски мигранти, а ги има одиграно некои од најпознатите улоги во филмската историја, од Спартак...
Еспресо Шоу биз

УШТЕ ЕДЕН ВО НИЗА! Легендарниот Роберт Де Ниро обвинет за злоставување!

Слободен печат
Чејс Робинсон, поранешната асистентка на Роберт Де Ниро, го обвини актерот за „сексуална дискриминација, непријателско работно опкружување и вознемирување“, а како отштета бара 12 милиони...
Забава Магазин

Ја зема виолината во раце и го отсвири легендарниот хит, минувачите подзинати (ВИДЕО)

Слободен печат
Малечката Каролина Протшенко од САД со своето свирење ги воодушевува луѓето. Таа стана популарна на социјалните мрежи откако започна да ги обработува популарните хитови, а...