1 C
Скопје

Пепелта од легендарниот Шон Конери ќе се врати во неговата родна земја – Шкотска!

Легендарниот актер Шон Конери, првиот Џејмс Бонд, почина на 31 октомври во 90-та година од животот во семејната куќа на Бахамите. Неговата вдовица Мишелин (91) изјави дека неговата пепел ќе се растури во неговата родна земја Шкотска.

– Ќе го вратиме Шон во Шкотска – тоа беше неговата последна желба. Тој сакаше неговата пепел да се растури на Бахамите и во неговата родна земја – изјави Мишелин за „Scottish Mail on Sunday”.

Сопругата на починатиот Бонд изјави дека неговата последна желба ќе ја спроведе во дело кога тоа ќе и биде овозможено, бидејќи во моментов тоа е невозможно поради пандемијата на коронавирусот.

– Кога ќе биде можно и безбедно да патуваме повторно, тогаш намерата на семејството е да се врати со него во Шкотска – рече Мишелин, која беше во брак со Шон 45 години.

Прочитајте и...  Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис
Фото: Инстаграм

– Ние би сакале да организираме комеморација за него во Шкотска – тоа е нашата надеж. Но, не можеме да кажеме кога точно тоа ќе се случи тоа – изјави таа.

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар