16 C
Скопје

Tag : шон конери

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака говореше Шон Конери: „Постои една важна разлика помеѓу мене и Бонд. Тој знае како да ги реши проблемите!“

Слободен печат
Шон Конери за повеќето од нас е едниот и единствен Бонд, Џејмс Бонс… Беше 2003 година кога легендарниот Шон Конери одлучи да оди во пензија,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сумата ги надмина очекувањата: Пиштолот на Шон Конери од „Џејмс Бонд“ продаден на аукција

Слободен печат
Пиштолот „Walther PP“, кој Шон Конери го користеше во првиот филм за Џејмс Бонд е продаден на аукција во Беверли Хилс за 256 илјади долари,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

После цел месец соопштена е вистинската причина за смртта на легендарниот Шон Конери!

Слободен Печат
На 31 октомври на Бахамите, почина легендарниот Џејмс Бонд – Шон Конери, а сега конечно се откри причината за смртта. За многумина тој е единствениот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тежок период за вдовицата на Шон Конери: Го изгуби сопругот и сега сакаат да ја судат за даночна измама

Слободен Печат
Мишелин Рокебрун Конери минува низ најтешките моменти во нејзиниот живот, бидејќи само десет дена откако го загуби сопругот, славниот актер Шон Конери, против неа беше...
Вести Свет

Вдовицата на Шон Конери би можело да заврши во затвор на две и пол години, паричната што ќе треба да ја плати доколку биде прогласена за виновна за даночна измама е огромна

И.И.
Мишелин Рокбрун, вдовицата на неодамна починатиот актер Шон Конери, е обвинета за затајување данок во Шпанија и се соочува со затвор и парична казна од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пепелта од легендарниот Шон Конери ќе се врати во неговата родна земја – Шкотска!

Слободен печат
Легендарниот актер Шон Конери, првиот Џејмс Бонд, почина на 31 октомври во 90-та година од животот во семејната куќа на Бахамите. Неговата вдовица Мишелин (91)...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе се продава пиштолот на Шон Конери од првиот филм за Џејмс Бонд: Се претпоставува цената да достигне 200.000 долари!

Слободен печат
Пиштолот Волтер ПП (Walther PP), кого Шон Конери го користеше во првиот филм за Џејмс Бонд следниот месец ќе биде понуден на аукција во Лос...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Порасна цената на импозантниот имот во кој некогаш живееше Шон Конери

Слободен печат
Ѕирнете во оваа вила од соништата… Поранешниот дом на Шон Конери во Ница е на продажба по цена од 34 милиони евра. Станува збор за...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Објавена последната фотографија на Шон Конери – Актерот не е тој што го паметиме

Слободен печат
Вдовицата на актерот Шон Конери, Мишелин Рокбрун, на својот Инстаграм профил објави емотивна фотографија, која е последната фотографија од неодамна починатиот сопруг, каде тие двајца...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Шон Конери ги откри последните моменти од животот на нејзиниот сопруг: Тој страдаше од деменција!

Слободен Печат
Сопругата на Шон Конери откри дека последните месеци од животот нејзиниот сопруг, со кого беше во брак цели 45 години, страдал од деменција. „Тоа не...