Tag : врати

Магазин Магазин слајдер Сцена

Коронавирусот и го одзема тронот на кралицата Елизабета? Поради пандемијата таа се повлече од јавноста, многумина се сомневаат дека воопшто ќе се врати!

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора веќе со месеци не ги врши своите јавни должности поради епидемијата на коронавирусот и според многумина ова можеби е крај на...
Ви Препорачуваме Хроника

Маестрален крадец пустоши низ Карпош: Ако имате ваква брава ВЕДНАШ СМЕНЕТЕ ЈА

Горан Наумовски
Технички софистициран крадец пустоши низ станови во скопската општина Карпош. Во изминатите два месеца мета му биле повеќе од 30 станови. Влегувал и си заминувал...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Ова е докторката од Подгорица која МРТВО ДЕТЕ ВРАТИ ВО ЖИВОТ: Алма е ХЕРОЈ НА БАЛКАНОТ!

Слободен печат
Педијатарот Алма Дрешевиќ која успеа да го врати во живот детето кое проголтало шаховска фигура и кое не давало знаци на живот, покажа дека не...
Жена Магазин

„МИ ЈА ВРАТИ ВЕРБАТА ВО ЛУЃЕТО“ Џорџ живеел на улица, а тогаш се појавила ДЕВОЈКА КОЈА МУ ГО ПРОМЕНИЛА ЖИВОТОТ (ФОТО)

Слободен печат
Брајди Сојер (31) е љубезна девојка која се сожалила над бездомникот Џорџ Диксон (67) каде пред неколку недели прв пат го сретнала. Му понудила да...
Жена Магазин

„СТРАВУВАМ ЗА СЕМЕЈСТВОТО, МИ СЕ ЗАКАНУВА“ Брутално претепаната манекенка СТРАВУВА за животот

Слободен печат
Тања Ѓукиќ (24), српската манекенка која во јуни во Турција брутално беше претепана од тогашното момче Чагри Тортоп, инаку познат продуцент во Истанбул, вели дека...
Еспресо Жена Магазин Мода

На неа се и стои одлично: Џенифер Лопез го врати во мода трендот од 90-те во голем стил (ФОТО)

Слободен печат
Холивудската актерка и пејачка го враќа популарното парче за облекување кое сите го носевме во деведесетите. Џенифер Лопез (50) беше сликана во прошетка со ќерката...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Од буцкастата Бриџит Џонс до неверојатна убавица! Рене и се врати на глумата, но со нов имиџ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Холивудската ѕвезда заблеска на премиерата на филмот „Judy“ на филмскиот фестивал во Торонто. Актерката Рене Зелвегер (50) на маестрален начин го одбележа своето враќање на...
Здравје Магазин

Вкусен, лесен и евтин напиток кој веднаш ќе ви ја врати силата и ќе ви го зајакне организмот (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ова смути ќе го обожаваат и децата, но и возрасните нема да можат да му одолеат! Состојки: – 1 јаболко – 1 банана – половина...
Еспресо Храна

Виенска штрудла со јаболка, рецепт кој ќе ве врати во детството

Слободен печат
Еден од најпопуларните десерти кој можете да го најдете од северот до југот на Европа е штрудлата од јаболко. Во продолжение, погледнете како да го...
Здравје Магазин

Домашна енергетска бомба за подобро расположение и повеќе енергија

Слободен печат
После напорниот ден, особено на високи температури, на сите нас ни е потребен едноставен и ефикасен начин да ја поттикнеме енергијата. Овој напиток е одличен...