Љафтов: Се надевам дека нема да ни биде последно ЕП

Нашите најдобри одбојкари предводени од селекторот Никола Матијашевиќ заслужија да бидат дел од осминафиналето, но другите селекции од групата не ни направија „услуга“.

Сепак, не разочараа „црвено-жолтите“, можеа многу лесно да остварат и три победи во арената „Стожице“, а секако нема да се заборави фактот што беше остварена победа против Словенија (3:1), финалистот на ЕП.

Вечерва во Париз Словенците играа за европската титула и загубија од репрезентацијата на Србија.

Заедно со Никола Ѓоргиев, беше еден од позабележителните играчи во текот на натпреварите, Александар Љафтов им се заблагодари на сите што ја даваа поддршката во текот на ЕП.

– Денеска заврши Европското првенство. Ја имавме шансата да учествуваме за првпат за што сме многу горди. Србија триумфираше во финалето, но ги освоивме срцата на нашите навивачи. Се надевам дека ова нема да биде последно Европско првенство. Благодарност до сите што ни ја даваа поддршката – се зборовите на Љафтов.

Прочитајте и...  Повеќето новозаболени во Словенија се увезени случаи на Ковид-19 од Хрватска

Прочитај повеќе

ЛШ: Лајпциг испишува историја, во полуфиналето „бикови“ против „светци“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победнички старт за Вардар: Охрид беше достоен ривал на европскиот шампион!

Слободен печат

И Андреску нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Прв триумф на Металург на ракометниот турнир во Струга

Слободен печат

Димитриевски: Во одлична состојба сум, наскоро се враќам со тимот!

Слободен печат

Погба е блиску до нов договор со Манчестер јунајтед

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонскиот голман Димитриевски позитивен на Ковид-19!

Слободен печат

Погледнете го најдобриот гол на сезоната во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мечевите во Лигата на нации ќе се играат на неутрален терен?

Слободен печат

Адетокумбо ја доби казната поради ударот со глава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Игњатов и Омерагиќ го заменија Вардар со хрватскиот великан Хајдук

Слободен печат

Одобрена атлетската манифестација „Охрид трчаТ“

Слободен печат