Tag : александар љафтов

Останатo Спорт

Љафтов: Се надевам дека нема да ни биде последно ЕП

Слободен печат
Нашите најдобри одбојкари предводени од селекторот Никола Матијашевиќ заслужија да бидат дел од осминафиналето, но другите селекции од групата не ни направија „услуга“. Сепак, не...
Останатo Спорт

Љафтов: Конечно го покажавме вистинското лице

Слободен печат
Македонија ја оствари втората победа по ред на Европското првенство, овој пат над стариот должник Словенија. Еден од најискусните во македонскиот табор е Александар Љафтов...
Останатo Спорт

Сакаме победи на ЕП, но немаме доволно искуство, ниту трпение..!

Слободен печат
После доброто издание против Финска (1:3), денеска во арената „Стожице“ во Љубљана (Словенија) сликата на паркетот беше поразлична, Турците доминираа и триумфираа со 0:3. „Црвено-жолтите“...
Останатo Спорт

Љафтов пред Финска: Можеби ќе има трема, но не се предаваме!

Слободен печат
Во долгата низа прашања што и како на отворањето против Финците, кажано на наједноставен начин, за да ги оствариме целите на континенталниот самит на којшто...
Останатo Спорт

Љафтов: „Спартанците“ не се предаваат, на ЕУРО да докажеме дека вредиме!

Слободен печат
Нашите „спартанци“ со својата борбеност за секоја топка во квалификациите и сиот тежок пат што го поминаа изминатите години заслужија да се најдат во европскиот...