арена стожице Archives - Слободен печат

Tag : арена стожице

Останатo Спорт

Андонов: Генерација која треба да се запише со „златни“ букви!

Фидан Коминовски
Македонската одбојкарска репрезентација дефинитивно не разочара во својот прв историски настап на Европското првенство 2019, од вкупно 24 учесници го освои 17 место и благодарение...
Останатo Спорт

Љафтов: Се надевам дека нема да ни биде последно ЕП

Слободен печат
Нашите најдобри одбојкари предводени од селекторот Никола Матијашевиќ заслужија да бидат дел од осминафиналето, но другите селекции од групата не ни направија „услуга“. Сепак, не...
Останатo Спорт

Оваа генерација може уште еднаш да биде на ЕП! (ФОТО)

Слободен печат
Шансите за првите историски победи на континентален собир нашата репрезентација ги гледаше првично против Финска и Белорусија, целта беше да го освоиме четвртото место во...
Останатo Спорт

Ристоски за „Слободен печат“: Блеснавме кога беше најтешко, се надевам ќе продолжи нашата одбојкарска „бајка“

Фидан Коминовски
Жарко Ристоски ексклузивно за „Слободен печат“ го анализира настапот на најдобрата македонска одбојкарска репрезентација во групната фаза на Европското првенство со пет натпревари одиграни во...
Останатo Спорт

ЕП, Венчиќ: И Македонците знаат да играат одбојка!

Слободен печат
Избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ после историската победа во понеделникот против Белорусија, имаат нова шанса да се изборат за нов голем резултат на Европското првенство....
Останатo Спорт

Белорусија е „шансата“ за прва победа на ЕП

Слободен печат
Против Финска избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ беа блиску до изненадување, со Турција далеку од издание коешто ветува, а против Русите секое очекување беше нереално....
Останатo Спорт

Сакаме победи на ЕП, но немаме доволно искуство, ниту трпение..!

Слободен печат
После доброто издание против Финска (1:3), денеска во арената „Стожице“ во Љубљана (Словенија) сликата на паркетот беше поразлична, Турците доминираа и триумфираа со 0:3. „Црвено-жолтите“...
Останатo Спорт

„Сурова“ реалност: Турците пресилни за одбојкарите! (ФОТО)

Слободен печат
Но, денеска избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ не освоија ниту еден сет, односно со максимални 3:0 по сетови 25:20, 25:23, 25:13 загубија од селекцијата на...
Останатo Спорт

ЕП: Одбојкарите поразени на стартот од Финска (ФОТО)

Слободен печат
Денеска во арената „Стожице“ избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ во својот прв историски меч на континенталните собири се покажаа во едно добро издание, не се...
Останатo Спорт

Ѓоргиев оптимист: Прв меч со Финска, одиме на победа!

Слободен печат
Групната фаза избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ настапот во групната фаза ќе го имаат во Љубљана (Словенија) каде што веќе се наоѓаат, откако претходните денови...