„КРВАВ ФЈУРИ“: Тајсон непобедлив, ВАЈЛДЕР ти си следниот! (ВИДЕО)

Боксерот Тајсон Фјури славеше против Ото Валин во мечот во тешка категорија што се одржа во Лас Вегас. На тој начин Британецот дојде до учинок од 29 победи во кариерата, од кои 20 со нокаут.

Имаше само едно на крајот од минатата година во битката против Дионтеј Вајлдер.

– Беше тоа една добра борба. Доста долго не можев да гледам со левото око – рече Фјури.

Фјури дојде до победата после едногласна одлука на судиите после 12 рунди, иако на почетокот на борбата имаше проблематична посекотина над окото.

Шведскиот борец Валин во мечот со Фјури влезе без ниту еден пораз во професионалната кариера со 20 победи од кои 13 со нокаут.

Прочитајте и...  Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама...

По објавувањето на одлуката на судијата, двајцата си поделија комплименти, а Фјури рече дека со нетрпение го очекува мечот со Вајлдер.

Прочитај повеќе

Германски новинар за утре најавува поголема сензација од враќањето на Алонсо во Формула 1

Слободен печат

Распишана меѓународна потерница по Здравко Мамиќ

Слободен печат

Повторно на теренот: Млада кошаркарка посилна од леукемијата

Слободен печат

Македонија против Грција, Исланд и Литванија во мундијалските претквалификации

Слободен печат

Гризман и следната сезона ќе игра за Барселона!

Слободен печат

Враќање на големиот шампион – Алонсо официјално во Рено!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Челси фаворит за Хаверц, но 100 милиони евра се премногу!

Слободен печат

Сениорките ги дознаваат ривалите на патот кон СП 2021

Слободен печат

Елмас ќе потпише нов договор со Наполи!?

Слободен печат

Ѓоковиќ: Како лов на вештерки, мора некое големо име да биде главниот виновник!

Слободен печат

Потегот на Димитријевиќ во Топ 3 најдобри во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Русевски избркан од клубот после 30 години верност на македонскиот тенис!

Слободен печат