1 C
Скопје

Tag : бокс

Останатo Спорт

Легендите по 34 години повторно во рингот, се подготвува боксерски спектакл вреден повеќе од 200 милиони евра

Слободен печат
Еден од најдобрите боксери на сите времиња потврди дека неговите претставници преговараат со тимот на Мајк Тајсон, за одржување на трет меч помеѓу нив. Еден...
Останатo Спорт

Моќниот Канело Алварез го совлада Смит и покажа зашто е најдобар боксер на денешницата

Слободен печат
Мексиканскиот боксер Саул „Канело“ Алварез ги обедини титулите светски шампион во супер-средна категорија во ВБА и ВБЦ верзиите откако оствари убедлив триумф на бодови над...
Спорт Фудбал

Роналдо не го интересира фудбал пред ТВ екраните: Сакам да гледам бокс или УФЦ

Слободен печат
Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, откри дека не сака да гледа фудбал на ТВ екраните и дека неговиот избор на спортови и поинаков. Имено, ѕвездата...
Останатo Слајдер Спорт

Џошуа против Фјури, најголемиот меч во светот на боксот!

Слободен печат
Британскиот боксер Ентони Џошуа го нокаутираше Кубрат Пулев и на тој начин ја задржа титулата светски шампион во три верзии. Светот на боксот постојано зборува...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Џошуа остана светски шампион, го нокаутираше Пулев!

Слободен печат
Во Лондон Ентони Џошуа со нокдаун го совлада бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулев и така ги задржа ВБО, ВБА, ИБФ и ИБО титулите светски шампион во...
Останатo Спорт

Мејведер се враќа од пензија за да боксува со јутјуб ѕвезда

Слободен печат
Флојд Мејведер преку социјалните мрежи потврди дека се согласил да боксува во ревијален меч против јутјуберот Логан Пол. Еден од најдобрите боксери на сите времиња...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Пред 30 години го шокираше светот, сега сака реванш со Тајсон!

Слободен печат
Сензационалниот поранешен шампион во бокс во тешка категорија Џејмс Бастер Даглас (50), чиј нокдаун против тогашниот светски шампион Мајк Тајсон во Токио во 1990 година...
Останатo Спорт

ВИДЕО | Мумин: Талентирани боксери има, подготвени се за големи успеси

Слободен печат
20 пати сум бил првак на Македонија, три пати освојувач на златен гонг, бронзени медали по европските првенства. Веќе 5 години сум во пензија која...
Останатo Спорт

Тајсон: Секако дека пушев марихуана пред борбата со Рој Џонс!

Слободен печат
Легендарниот боксер Мајк Тајсон призна дека пушеше марихуана пред да се врати во рингот и борбата против Рој Џонс јуниор. „Железниот Мајк“ му се врати...
Останатo Спорт

ВИДЕО: НБА кошаркар жестоко нокаутиран пред борбата на Тајсон!

Слободен печат
Поранешниот НБА плејмејкер Нејт Робинсон (36) блескаше во неговата кариера, вкупно трипати шампион на „Ол-стар“ натпреварувањата во забивање.. Со оглед на тоа што играше до...