Tag : бокс

Останатo Спорт

Тајсон не престанува да изненадува: Вежба на плажа и е во неверојатна форма (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, иако пред седум дена го прослави 54. роденден и понатаму успева да ја одржи формата како во...
Останатo Спорт

„Железниот Мајк“ изгледа застрашувачки пред 54 роденден! (ВИДЕО)

Слободен печат
На 30 јуни Мајк Тајсон ќе го прослави 54 роденден, уште во пролетниот период започна со сериозни тренинзи. „Железниот Мајк“, славниот американски боксер, наскоро се...
Останатo Спорт

Му предвидуваат голема боксерска кариера, но има чуден тренинг! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џулиус Бало е млад светски шампион и од овој 17-годишен боксер кој доаѓа од САД, Американеците многу очекуваат. Се смета за еден од најталентираните и...
Останатo Спорт

Тајсон одби 18 милиони долари за спектакуларна борба

Слободен печат
Легендарниот боксер не сака да влезе во рингот без ракавици…Според шпанската „Марка“, Мајс Тајсон ја одби понудата од 18 милиони долари против ММА легендата, Вандерлеј...
Останатo Спорт

Џошуа и Фјури договорија боксерски спектакл

Слободен печат
Ентони Џошуа и Тајсон Фјури договорија две борби, потврди Еди Харн, шеф на „Matchroom Boxing“ и и претставник на Џошуа. Боксерите веќе некое време се...
Останатo Спорт

Бронзен медал за Енис Алиу во „SHADOWBOXING CHALLENGE”

Слободен печат
Европската боксерска федерација ЕУБЦ, организираше интересен настан со наслов „SHADOWBOXING CHALLENGE” на кој сите боксери од Европа испраќаа свои видеа од тренинг кои се објавени...
Останатo Спорт

Разговор со Петар Арсовски, иднината на македонскиот бокс: Мојата мисија и да станам професионалец и да боксувам со најдобрите

Зоран Спасоски
Борењето и боксот се двата најтрофејни спортови во Македонија кои во минатото дадоа големи шампиони, едниот има имиња како Шабан Трстена, Шабан Сејдиу, Зоран Шоров,...
Останатo Спорт

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кевин Мекбрајд е познат како последниот борец кој го победи Мајк Тајсон, но сега е далеку од боксот. 47-годишниот Ирец се оддалечи од боречките спортови,...
Останатo Спорт

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат
Славниот боксер беше нешто повеќе од шампион, Али го менуваше светот со своите зборови. Својата харизма Мухамед Али освен во рингот ја искажуваше и преку...
Останатo Спорт

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат
Враќањето на поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, во рингот и тоа на 53-годишна возраст е тема број еден во боксот. „Железниот“ Мајк веќе...