Tag : тешка категорија

Останатo Спорт

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат
Ентони Џошуа титулите во ИБФ, ВБА, ВБО и ИБО верзиите требаше да ги брани против Бугаринот Кубрат Пулев на 20 јуни на стадионот на Тотенхем,...
Останатo Спорт

„КРВАВ ФЈУРИ“: Тајсон непобедлив, ВАЈЛДЕР ти си следниот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Боксерот Тајсон Фјури славеше против Ото Валин во мечот во тешка категорија што се одржа во Лас Вегас. На тој начин Британецот дојде до учинок...