13 C
Скопје

Tag : Лас Вегас

Останатo Спорт

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат
Боксерот кој во 2018 година се повлече од боксот како непоразен, живее луксузен живот и обожува да се фали и да го покажува своето богатство....
Вести Свет Слајдер

Двајца полицајци повредени во нередите во Лас Вегас: Расните немири не се смируваат во САД! (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицаец во Лас Вегас е повреден од огнено оружје за време на протестите поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд. An officer has been shot in...
Кошарка Спорт

НБА откажа два важни настани, без гледачи до крајот на годината

Слободен печат
НБА лигата соопшти дека на неодредено време ги откажа „лотаријата“ на која се одредуваше распоредот по кој екипите ќе избираат на драфтот, како и тестовите...
Кошарка Спорт

„Последниот танц“: Родман два дена имаше оргии во Лас Вегас, а потоа ги шокира сите на тренингот 

Слободен печат
Секогаш контроверзниот Денис Родман имаше голем удел во освојувањето на титулите на Чикаго булс, но во двете епизоди од „Последниот танц“ се гледа дека имал...
Вести Свет Слајдер

На паркинг во Лас Вегас се нацртани квадрати на бетонот за бездомниците да држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат
Карантинот заради коронавирусот, кој е воведен во повеќето американски сојузни држави, стана проблем за бездомниците кои на запад во САД ги има повеќе од 50.000....
Кошарка Спорт

НБА има план, сезоната завршува со спектакл во Лас Вегас

Слободен печат
Доколку сезоната се откаже во НБА лигата тогаш загубите ќе се бројат во милијарди долари и поради тоа челниците на најквалитетното кошаркарско натпреварување бараат начини...
Вести Свет

Коронавирусот ги затвори и секогаш отворените казина во Лас Вегас

Слободен печат
Лас Вегас ги затвори казината со цел да се спречи ширењето на новиот коронавирус, изјави гувернерот на американската сојузна држава Невада, Стив Сисолак. Затворени се...
Останатo Спорт

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат
Светскиот шампион во тешка категорија во ВБЦ верзијата, Дионтеј Вајлдер и неговиот противник Тајсон Фјури за малку ќе имаа физичка пресметка пред прес-конференција во Лас...
Вести Свет

Победници и губитници на демократската дебата во Лас Вегас

МИА Агенција
Дебатата на шесте демократските претседателски кандидати синоќа во Невада се претвори во бојно поле на критики и лични пресметки, истакнувајќи ја серизноста на прашањето, дали...
Вести Македонија Слајдер

Движење Анти Коцкање: Да се ослободи државата од епитетот Лас Вегас на Балканот

Слободен печат
Движењето Анти Коцкање одржа прес конфренција со цел да упати јавно обраќање до политичкиот естаблишемент пред гласањето на Законот за игри на среќа. Тие порачаа...