3 C
Скопје

Tag : тајсон фјури

Останатo Слајдер Спорт

Џошуа против Фјури, најголемиот меч во светот на боксот!

Слободен печат
Британскиот боксер Ентони Џошуа го нокаутираше Кубрат Пулев и на тој начин ја задржа титулата светски шампион во три верзии. Светот на боксот постојано зборува...
Останатo Спорт

Рускиот „витез“ го нокаутираше Вајт во петтата рунда! (ВИДЕО)

Слободен печат
Александр Поветкин (40) триумфираше против Дилијан Вајт за привремената светска титула во тешка категорија во верзијата „ВБЦ“. Во градот Брентвуд рускиот „витез“ во петтата рунда...
Останатo Спорт

Џошуа и Фјури договорија боксерски спектакл

Слободен печат
Ентони Џошуа и Тајсон Фјури договорија две борби, потврди Еди Харн, шеф на „Matchroom Boxing“ и и претставник на Џошуа. Боксерите веќе некое време се...
Останатo Спорт

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат
Враќањето на поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, во рингот и тоа на 53-годишна возраст е тема број еден во боксот. „Железниот“ Мајк веќе...
Останатo Спорт

Фјури потврди: Џошуа нека ми ги чува појасите, уште две борби и крај!

Слободен печат
Неодамна во седмата рунда го нокаутираше Вајлдер во Лас Вегас и дојде повторно на светскиот трон, каде што беше и во 2015. година кога ја...
Останатo Спорт

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат
Фјури доминираше за време на целиот бокс меч, а Бреланд одлучи во седмата рунда да ја прекине борбата така што го фрли пешкирот во рингот....
Останатo Спорт

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат
Британскиот боксер Тајсон Фјури ја освои титулата светски шампион во ВБЦ верзијата, откако со технички нокаут во седмата рунда во Лос Анџелес го совлада досегашниот...
Останатo Спорт

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат
Деонтеј Вајлдер и Тајсон Фјури ги завршија сите свои обврски пред бокс мечот на годината, се одржа мерењето на двајцата боксери, но изостана вообичаеното соочување...
Останатo Спорт

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат
Светскиот шампион во тешка категорија во ВБЦ верзијата, Дионтеј Вајлдер и неговиот противник Тајсон Фјури за малку ќе имаа физичка пресметка пред прес-конференција во Лас...
Останатo Спорт

Сега е официјално: Фјури и Вајлдер повторно во рингот

Слободен печат
Фановите на боксот во идната година повторно ќе можат да го следат големиот реванш помеѓу Деонтеј Вајлдер и Тајсон. „Бронзениот бомбардер“ и Фјури на 22...