тајсон фјури Archives - Слободен печат

Tag : тајсон фјури

Останатo Спорт

Сега е официјално: Фјури и Вајлдер повторно во рингот

Слободен печат
Фановите на боксот во идната година повторно ќе можат да го следат големиот реванш помеѓу Деонтеј Вајлдер и Тајсон. „Бронзениот бомбардер“ и Фјури на 22...
Останатo Спорт

Фјури спаси човек кој сакал да се самоубие! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тајсон Фјури (31), кој е успешен професионален боксер во тешка категорија, се сретнал со еден човек кој се обидувал да изврши самоубиство. – Ми се...
Останатo Спорт

„КРВАВ ФЈУРИ“: Тајсон непобедлив, ВАЈЛДЕР ти си следниот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Боксерот Тајсон Фјури славеше против Ото Валин во мечот во тешка категорија што се одржа во Лас Вегас. На тој начин Британецот дојде до учинок...
Останатo Спорт

Фјури експресно го нокаутира Шварц па запеа во рингот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тајсон Фјури уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите боксери на денешницата, и е најголем шоумен помеѓу боксерите. Тој во Лас Вегас им приреди...
Останатo Спорт

Ги виде сите ѕвезди: Вајлдер со брутален нокдаун за 137 секунди! (ВИДЕО)

Вајлдер кој сега има 41 победа од кои реализирани 40 со нокдаун и едно реми против Тајсон Фјури, го нападна Брезил уште од самиот стадион...