Tag : дионтеј вајлдер

Останатo Спорт

Фјури потврди: Џошуа нека ми ги чува појасите, уште две борби и крај!

Слободен печат
Неодамна во седмата рунда го нокаутираше Вајлдер во Лас Вегас и дојде повторно на светскиот трон, каде што беше и во 2015. година кога ја...
Останатo Спорт

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат
Фјури доминираше за време на целиот бокс меч, а Бреланд одлучи во седмата рунда да ја прекине борбата така што го фрли пешкирот во рингот....
Останатo Спорт

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат
Британскиот боксер Тајсон Фјури ја освои титулата светски шампион во ВБЦ верзијата, откако со технички нокаут во седмата рунда во Лос Анџелес го совлада досегашниот...
Останатo Спорт

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат
Светскиот шампион во тешка категорија во ВБЦ верзијата, Дионтеј Вајлдер и неговиот противник Тајсон Фјури за малку ќе имаа физичка пресметка пред прес-конференција во Лас...
Останатo Спорт

„КРВАВ ФЈУРИ“: Тајсон непобедлив, ВАЈЛДЕР ти си следниот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Боксерот Тајсон Фјури славеше против Ото Валин во мечот во тешка категорија што се одржа во Лас Вегас. На тој начин Британецот дојде до учинок...
Останатo Спорт

Ги виде сите ѕвезди: Вајлдер со брутален нокдаун за 137 секунди! (ВИДЕО)

Вајлдер кој сега има 41 победа од кои реализирани 40 со нокдаун и едно реми против Тајсон Фјури, го нападна Брезил уште од самиот стадион...